Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van a TTK nak ha...

Mi értelme van a TTK nak ha nem lesz valaki kutató?

Figyelt kérdés
Elvileg sok TTK-n végzett emberből nem lesz kutató, hanem mondjuk matek szakos diplomával lesz programozó. Ez miért jó? Akkor ott a mérnökinfó, vagy a programtervező, ha hardver nem érdekli, hanem a matek és a programozás csak.

2023. ápr. 17. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Engem a matek érdekel. Igen, munkám során programozok, de az egy eszköz, a lényeg számomra a matek. (Data Science)


Matekot jobban szeretek tanulni

A programozás részt könnyebb hozzátanulni a matekhoz, mint a programozáshoz hozzátanulni a mélyebb matekos koncepciókat (amit gépi tanulás során nagyon gyakran kell használni)

Alkalmazott matematikusnak mondanám magam.


A programozás számomra olyan, mint az, hogy tudok angolul. Alap. Semmi extra élményt nem ad. De egy kitűnő eszköz arra, hogy azt csináljam, amit igazán szeretnék.

2023. ápr. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy jó vagy sem lehet kérdés, de szerintem ezeknél az embereknél nem feltétlenül volt az az elképzelés, hogy programozók legyenek. Majdnem biztos, hogy a legtöbbjüket maga a matek érdekelte, csak utána szembesültek a való világgal és azzal, hogy ebből marhára nem tudnak megélni. Mégis hány kutatót alkalmaznak egy-egy egyetemen? Tuti, hogy nem mindenkit akit végez. Ha alkalmazzák is mégis mennyi fizetésért? Vesd össze mindezt azzal, hogy mennyit keres egy programozó vagy mennyit lehet keresni egy jó matekosnak pl. egy biztosítónál mint kockázatelemző vagy hasonló. Mivel matekosok biztosan ki tudják számolni, hogy melyik éri meg jobban.
2023. ápr. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2 én a csoporttársaimmal beszéltem erről még egyetem kezdés előtt és szinte senki nem tervezett kutatói pályát. Mikor specializálódni kellett senki nem választotta az elméleti matekot. (matek szak)


És de, kutató/oktató hiány van. Annyira hogy ELSŐS korunkban kezdtek bombázni a tanárok többünket (kb az évfolyam felét), hogy legyünk gyakvezek, tartsunk órát stb. Nem keres rosszul az sem, aki elemzéssel, pénzüggyel, optimalizálással, kriptográfiával, statisztikával foglalkozik. Ezek mind matekos dolgok és akkor még az igazán programozós dolgokat nem említettem.

És nagyon kicsi a létszám TTK-n, főleg vidéken. Simán van annyi hely azon az egyetemen is. Van, hogy egy embernek tartanak egy órát, és volt példa arra is, hogy egy tárgyra senki nem jelentkezett.

2023. ápr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ma 00:30 azért aki elvégez egy matek szakot, annak azért (mármint attól) igazán elvárható lenne, hogy mielőtt elmegy valahová képben legyen a lehetőségeival így kb ra diploma után. Mármint aki elvégez egy ilyen nehéz szakot, így értettem, vagy aki képes rá.
2023. ápr. 18. 22:05
 5/7 A kérdező kommentje:
Ma 09:58, akkor minek mentek oda? Mit akartak? Bármit is, van jobb szak rá.
2023. ápr. 18. 22:07
 6/7 A kérdező kommentje:
De akkor te 09:58 as, te akkor kutató szeretnél lenni? :))
2023. ápr. 18. 22:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, leginkább kutatás-fejlesztés területen szeretek dolgozni. Alkalmazott matematikus szeretnék lenni.

Mint a többiek is.

Szerintem a data science-hez ez jobb szak, mint a proginfó.


Ha van is "bármihez" jobb szak, akkor is teljesen más lesz a megközelítés és a szemléletmód. És ez nagyon fontos. Mert pénzügyi fogalmakat, vagy új programozási nyelvet megtanulni egyszerű, megtehető akkor, amikor szüksége van rá az embernek. Matek esetében ez nincs így.


Egyébként 19 éves korom óta, bsc első éve végétől dolgozom alkalmazott matematikusként (engem kerestek meg, nem kerestem állást). Igen, programozom közben, de munkám során mindig angolul/németül kommunikálok mégsem vagyok nyelvész. Ekkor fél éve tanultam programozni.


Számomra nincs jobb szak a mateknál, mert ehhez van affinitásom, más nem érdekel. Nincsenek felesleges tárgyak (csak matek). Mivel kevés ember akar ide jönni, nagyon családias, jóindulatúak az oktatók, mindenki ismer mindenkit. Nem tudok elképzelni ennél számomra jobb szakot semmilyen szempontból.


És nem hinném hogy előrébb járnék egy proginfóval. Rengetegszer előnyöm van mert nem vagyok proginfós. Plusz maga az infó nem érdekel, utálnám tanulni a területemhez nem kapcsolódó dolgokat (ami az anyag 90-95%-a). Ezzel szemben matekon miattam kitaláltak új tárgyakat, amik elősegítették a karrierem fejlődését.


Plusz, ha megunom ezt a területet, tudok váltani másikra, ami érdekel. Infón csak ez érdekelt volna, az sem úgy, ahogy tanítják (kispórolt, lebutított matekkal, bizonyítások nélkül)

2023. ápr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!