Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kezdtek elnőiesedni az...

Miért kezdtek elnőiesedni az egészségügyi területen lévő egyetemek?

Figyelt kérdés
Pl. Orvosi egyetemen már több a nő mint a férfi. Ez miért van?

2023. ápr. 21. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Mert magas a ponthatár, és ebben a korban a lányok közül általában többen vannak, akik szorgalmasabbak. A fiúk nagy része akkor kerül be ilyen helyekre, ha zseni, és nem kell túl sokat beletennie a tanulásba (most ezt persze relatíve kell érteni). A lányok nagyobb valószínűséggel képesek hónapokat a könyv felett ülni, így általában jobban tudják kitartással pótolni az ösztönös zsenialitást.

Persze, ez csak szterotípia, természetesen vannak kivételek.

2023. ápr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Ugyan az mint #1, azt még hozzátenném, hogy tényleg csak akkor lehet bekerülni, ha önszorgalomból a hétvégéidet erre szánod (én pl 2 évig mindenk szombat-vasárnap 8-14-ig jártam egyik nap biosz, másik nap kémia emelt felkészítőre), mert egy jobb gimiben sem adják meg azt a szintet, ami kell, főleg hogy rettenetes biológia-kémia-fizika tanár hiány van már Budapesten is.


Az egyetemen is folyamatos stressznek vagy kitéve, és ezt kimutatottan a nők bírják jobban. Egyszerűen máshogy működünk. Az orvosi nagyon önkép romboló, folyamatosan úgy érzed, hogy bármit csinálsz/készülsz nem vagy elég jó, és a társadalom nincs úgy berendezkedve, hogy a férfiak/fiúk ezt bírják.

2023. ápr. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván millió meg egy kivétel van, de egyrészt a nők alapvetően sokkal szorgalmasabbak, alázatosabbak, és az orvosihoz alapvetően az kell. Kell gógyi is, mert azzal is rohadt nehéz, anélkül pláne, de ha nem tudsz leülni, és s_ggelni, akkor esélyed nincs a feléig se eljutni.

A másik, amiben én látom ennek az okát -és ez valóban minden egészségügyi képzésre vonatkozik- a nők nagyobb hányadában van meg az érzés, hogy segíteni akar másoknak, akár azon az áron is, hogy mondjuk nem fogja agyonkeresni magát. Ezért találsz a több nőt az orvosi képzéseken, és ezért nem találsz lényegében csak elvétve férfiakat mondjuk ápolás és betegellátás szakon, gyógypedagógián, de ugyanígy a szociális vagy pedagógus képzéseken.

2023. ápr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindannyiótoktól a szuper válaszokat! Mit gondoltok a férfiak ezek alapján inkább a gazdasági szakokat választják? Mi az indok arra vonatkozóan hogy 15-20 évvel ezelőtt még kiegyenlítettek voltak az arányok?
2023. ápr. 21. 17:26
 5/11 anonim ***** válasza:
20 éve egészen más volt a felvételi rendszer. Régebben (mondjuk 20 éve már nem) volt szóbeli is. Az orvosi hivatást sokkal nagyobb tisztelet övezte, anyagilag meg mindenhogy sokkal nagyobb lehetőség volt, ahol a kitűnő tanulók szinte automatikusan 2-3 pálya, köztük az orvosi közül választottak. (Persze, most anyagilag dobtak rajta, talán többen jelentkeznek, és talán megint módosul az arány - főleg, ha a felvételi rendszer is változna, de arra kevés esélyt látok)
2023. ápr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Akkor se voltak kiegyenlítettek. Édesanyám a rendszerváltás környékén diplomázott az orvosin, az ő évfolyamukon is kb. kétszer annyi nő volt, mint férfi. Elsősorban nem a gazdasági szakokra mennek, hanem műszaki és IT területre. A gazdasági szakokon is jelentős a női túlsúly, az üzleti képzéseken legalábbis biztos. Az elméletibb képzéseken (AK, GPME) szerintem azért több a férfi, de nem tudom, nem szoktam erről statokat nézegetni. De a felvin van pár. Ennek az alapvető oka, hogy a férfiak nagyobb részt "reál" beállítottságúak, míg a nők többsége "humánabb" beállítottságú.
2023. ápr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Szorgalmasabbak a lányok, az első ezt írja. De mérnök/infós szakoktól visítva menekülnek, szökőévente (költői túlzás) vállal be egy lány gépészmérnöki vagy villamosmérnöki szakot.


És erre vannak statisztikák is, nem úgy mint arra, amit az első írt. Amúgy az orvosi egyetemhez nem kell zseninek lenni, igazából egyikhez se, de azért az orvosi tényleg olyan hely, ahol a seggelés kihúz a pácból. Szóval végülis inkább oda, mint matek szakra. XDDDD


Azért kicsit necces amit az első írt, van bármiféle adat erre, hogy a lányok szorgalmasabbak lényegesen?

2023. ápr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"azt még hozzátenném, hogy tényleg csak akkor lehet bekerülni, ha önszorgalomból a hétvégéidet erre szánod (én pl 2 évig mindenk szombat-vasárnap 8-14-ig jártam egyik nap biosz, másik nap kémia emelt felkészítőre)"


Attól hogy te gyenge képességű vagy akinek gondot okoz a tananyag önálló elsajátítása nem azt jelenti hogy ez általános jelenség.


Másfelől elég ránézni az egészségügy állapotára és az elvégzendő munkára akár itthon akár külföldön. A hozzám hasonló óriási tehetségek nem fognak lealacsonyodni olyan szintre hogy napi szinten be kelljen járni egy lerobbant épületve és mindenféle idióta pácienssel foglalkozni kelljen. Sokkal vonzóbb olyan munkakör betöltése ahol teljes home officeban vagyok és alig kell dolgozni (pl: multi) viszont az elvégzendő munkához meg kell ütni olyan szintet amire kevesen képesek. Ezt a tudást rendre az IT és matematikus képzések biztosítják. 493 ponttal vettek fel mérnökinfó BSc-re majd alkalmazott matematikus MSc-t végeztem AI speckóval, jelenleg árfolyamtól függően 2,8 - 3,4 millió között keresek AI Engineerként egy svájci cégnek contractorként full home officeban úgy hogy egy nap a meetingeken kívül jó ha dolgozom 3 órát, mert sprintekben dolgozunk és úgy osztom be az időmet ahogy akarom lényeg hogy határidőre leszállítsam a projektet.

2023. ápr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

30 éves nőgyógyász rokonunk havi szinten haza visz 3 milliót , nem kell hozzá svájci cégnek dolgoznia utolsó válaszoló . Szakorvosként határ a csillagos ég.( és már nincsen hálapénz)

Ne hogy azt hidd, hogy nem kell ész az orvosihoz. Rohadt gyorsan fejlődik, itt nincs idő a home officban utána olvasgatni a dolgoknak és majd valamikor megoldani a problémát . Itt akár percek alatt dönteni kell.

Az eüben iszonyú hierarchia van. Aki ebben nincs benne, az el sem tudja képzelni ezt. Mint az angol királyi családban. Nők pl ezt jobban tudják kezelni.

2023. ápr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan jó, hogy rátaláltam erre a kérdésre.

Amit senki sem mond el az orvosiról az az, hogy mennyire destruktív tud lenni: folyamatos önmarcangolás, önmegkérdőjelezés, de ez szerintem nem is véletlenül van így. Muszáj, hogy a nyomás tolerálására legyünk kondicionálva már a kezdetektől. Különben hogyan lennénk képesek elviselni és megfelelően tisztelni azokat a helyzeteket, amikor élet-halál kérdésekben kell dönteni? Én csak 10%ban választottam az orvosit a tényleges gyógyítás miatt, és 90%ban az érdeklődés, intellektuális stimuláció, meg az emberi test működősének a rajongása és megértése miatt. Hát, most már tudom, hogy minél többet tudok az emberi testről, annál jobban tisztelem a pácienseket. Egy csomót lefaragott az egómból az eddig megszerzett tudás, és még többet akarok tudni, hogy még többet tudjak segíteni, igazából soha nem gondoltam volna, hogy ennyire mélyen együtt fogok érezni a páciensekkel. Szerintem ez az a pont, ami elválasztja a nőket a férfiaktól. Sokkal erősebben van belénk kódolva a törődés és az empátia, pusztán amiatt, hogy veleszületett anyai ösztönnel rendelkezünk. A férfiak hamarabb mennék vegyész, mérnök irányba, az orvosin belül is a trauma/ortopédia felé terelődnek, a nők pedig sokkal nagyobb eséllyel fogják a gyermekgyógyászatot és a nőgyógyászatot választani. Summa summarum, az orvosi nagyjából az önfeláldozásról szól, és ha valakinek csak a tudás vagy a menőzés/pénz számít, akkor pofára fog esni, és válassza inkább a mérnökit. Az orvosi arra tanít meg, hogy hanyagoljuk a saját szükségleteinket, és ez könnyen átmehet öndestrukcióba, ha kevésbé óvatos az ember.

2023. ápr. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!