Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik foiskolat egyetemet...

Melyik foiskolat egyetemet ajanlanatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 27 eves vagyok, es evek ota orlodok azon, hogy milyen szakma allna kozel hozzam.

Mivel az evek alatt mar logatott ember is voltam, es az utobbi idoben kulon felsofoku szakma v diploma nelkul eselytelen egy jobb allas v pozi betoltese elhataroztam magam hogy tanulni szeretnek.


Az emberek, kereskedelem, marketing, grafikai dolgok allnak hozzam a legkozelebb ebben is dolgoztam mindig. (Promoteri, ertekesitoi poziciokat toltottem be, de “””maszekba”””😅😂 ismerosok cegeinek az online jelenletet, reklamozasi lehetosegeit fejlesztettem, vagy epp plakatjait, logoit arculatat terveztem es keszitettem.

Meg ha ez nevetsegesen is hangzik egy profinak, de elveztem meg ezeket az egyugyu dolgokat is es pozitov visszajelzeseket kaptam ahhoz, hogy szeretnem kiaknazni ezt a temat magamban.


Ajanlanatok egyetemet foiskolat esetleg meg szakot is melyik es mi az ami hasznalhato, es minosegi tudast ad a kezembe?

Levelezon szeretnem vegezni, az, hogy fizetos vagy nem, nem szamit, mert akar igy, akar ugy, de szeretnek fejlodni.


Koszonom a segitsegeteket!


2023. ápr. 21. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

2024-től nagyon változnak a felvételi követelmények mindenhol, ezért jó lenne picit többet tudni, hogy mid van (pl nyelvvizsga, emelt érettségi), hogy egyáltalán hova lenne reális esélyed bekerülni, mert még mindig vannak egyetemek, ahol kötelező az emelt, van ahol eltörölték.


A kereskedelem és marketing tetszhetne neked, esetleg kommunikáció és médiatudomány PR szakiránnyal. Ezekkel az a baj, hogy szinte "mindenki" ide jár manapság, tehát ismeretség nélkül nagyon nehéz bekerülni jó helyekre dolgozni, levelezőn pedig annyira nem szerzel ismerősöket, a tanárokkal sem lesz "beajánlós" kontaktod.


Azt sem írtad, hogy Budapesten, vagy vidéken keresel, mekkorát szeretnél ingázni. Ha csak azért mennél el, hogy legyen róla diplomád, akkor bármelyik egyetemre nyugodtan add be a jekentkezésed (BGE, Óbudai, EDUTUS, Pázmány, Károli, tényleg teljesen mindegy). Ha nagyon hozzáértő emberektől szeretnél tanulni, az levelezőn elég esélytelen, mert Corvinusnak, ELTE-nek, SZTE-nek nem igazán van levelező képzése.


A METU-nak van tervezőgrafika levelező szakja (600K egy félév), ide az érettségi egyáltalán nem számít, de alkalmassági és gyakorlati felvételi vizsga van, ahol nagyon szórják az embereket, de ha van tényleges tapasztalatod, akkor egy próbát megér.


a felvi.hu oldalon bővebben tudsz tájékozódni az adott egyetemek képzéseiről.

2023. ápr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Videki nagyvarosban lakok, ahol van egy egyetem, de az ingazas nem igazan jelent gondot ugy 200kilometerig mondjuk…


Egy teljesen altalanos erettsegim van, nincs nyelvvizsgam sem igy ez ( a lenyegi) szempont ki is maradt, ha szukseges akar nyelvvizsgazok, vagy emeltezek erettsegibol.


Nem szeretnek Pesten dolgozni, inkabb csak lehetoseget szeretnek kapni, egy “”adminisztrativ”” vagy marketinges munkara, mert a szulovarosomban, hiaba felelnek meg az elvartaknak egy allashirdetesen, a jelentkezesemet kovetoen megsem hivnak be interjura mert elorebbvalo egy diplomas v szakkepzett - sokszor meg ha csunya is ilyet mondanom kevesbe ratermettebb ember. De teny en pedig nem vagyok iskolazott.


Butasag ilyet kijelentem, nem akarok a csucsok csucsara elerni, csupan megrekedtnek erzem magam, es azt erzem, hogy muszaj vagyok magamba fektetni, mind agyilag ,- mind a kesobbi munkalehetosegeim miatt, nem szeretnek 35 evesen egy kiegett elado lenni vhol..

2023. ápr. 21. 19:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!