Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2000 oldalt hogy lehet szóról...

2000 oldalt hogy lehet szóról szóra megtanulni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm azt állítja, hogy orvosin nekik van olyan tantárgy ami 2000oldalas(belógyógyászat) és azt szóról szóra visszakérdezik, de ezt nem tudom felfogni, hogy történik? Vagy ez full kamu?
2023. ápr. 23. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem jártam orvosira, így csak tippre, hogy annak a 2000 oldalnak azért van értelme. Nem szabad szöveget kell bemagolni, hanem egymással összefüggő, logikus dolgokat. Persze így is rengeteg.
2023. ápr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Diplomás vagyok, de nem orvos. Biztos rengeteget kell tanulni, a 2000 oldalt még el is hiszem, de azt nem, hogy szóról szóra kell tudni. Legalábbis, a definíciók, képletek azok, amit tényleg tűpontosan kell tudni szerintem.
2023. ápr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most feltételezve, hogy tényleg meg kell tanulni, akkor azt nem úgy kell elképzelni, hogy odaülnek és egy menetben megtanuljßak a 2000 oldalt, hanem egy-egy alkalommal 20-30 oldal az, amit az témáról meg kell tanulni.

Másrészt meg nem a szóról szóra a lényeg, hanem egyrészt megérteni, másrészt meg ha gyakorlatilag minden szónak, kifejezésnek megvan a pontos értelme, akkor nehéz lenne mással heylettesiteni.

2023. ápr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb dolognak, amit meg kell tanulni, van egy mögöttes logikája, amit ha megértesz, lényegesen egyszerűbb a dolgod. Ezt a 2000 oldalt valószínűleg nem úgy kell elképzelni, mintha telefonkönyvet kellene bemagolnod. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy valóban meg kell tanulni azt a 2000 oldalt, de egyrészt biztos nem szóról szóra, másrészt azt se hiszem, hogy ez csupán egy félév anyaga. Mert pl. ha megnézel egy orvosi tantervet, látod, hogy 5-6 féléven keresztül vannak belgyógyászati tárgyak. Ettől függetlenül jól hangzik, ha nem gondol az ember utána.
2023. ápr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Orvosin végeztem és nem kell semmit szóról-szóra megtanulni, hanem 2000 oldalas a tananyag amiben fejezetek vannak és ezeket összefüggéseiben kell érteni. Ne úgy gondold el mint Petőfi versét, ha egy "a" betű hiányzik a mondatból akkor megbuktatnak, hanem a 2000 oldalban igen sok lényeges rész van és alaposan belekérdeznek ezért nem működik hogy pl: 10 oldalt megtanulsz, pont azt a tételt húzod és 5-ös.


Egyébként a gyenge értelmi képességűek "magolják" és tanulják szóról szóra az ezer oldalas anyagokat. Akibe szorult egy kis intelligencia és valamirevaló orvos lesz belőle az odafigyel az előadásokon, ott megérti a tananyag nagyrészét (70-80%) és a (hosszú) szakirodalom kvázi ismétlés, legalábbis kevés új információt kellene jó esrtben hallania, de azt sem úgy kell bemagolni mint a verset hanem megérteni a folyamatokat.

2023. ápr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!