Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME villamosmérnökin gyengébb...

BME villamosmérnökin gyengébb a fizika mint az emelt fizika érettségin?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm azt állítja aki BME-s, hogy amit tanulnak fizikát az lightos az emelt fizika érettségihez képest, ez igaz?
2023. ápr. 23. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Az ismerősöd csak bolondít. Nézd meg a neten a villamosmérnök képzés Fizika 1. és Fizika 2. tárgyainak tematikáját, s magad is meggyőződhetsz erről.
2023. ápr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Nem hinném. Tudtommal az egyetemi fizika analízisre épül, a középiskolás pedig nem. Ez már önmaga egy kis nehezítő körülmény.
2023. ápr. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Igaz is és nem is. Ahogy #2 írja, az analízisre és így "komolyabb" matematikai eszköztárra épít a Fizika 1-2, azonban nem minden témában megy olyan mélyre, mint az emelt fizika érettségi követelményrendszere. Aki emeltezett fizikából (és hát az ő nagy részük egyébként matekból is), az könnyen lehet, hogy könnyűnek érzi más tárgyakhoz képest.


Mivel azonban a hallgatók közül vannak olyanok is, akik alig tanultak fizikát középiskolában (nekik egyébként külön felzárkóztató kurzust is hirdetnek), ráadásul sajnos nem túl magas szinten, így nyilván nem lehet emelt szintű alapismeretekre építeni. A tárgy célja egyébként is egy "általános műveltség" kialakítása, a speciális ismeretek más tárgyak keretében kerülnek elő, természetesen jóval az emelt szintű érettségi szintje felett.


Ha az ismerősöd túlzottan lightosnak érzi, kérdezd majd meg a véleményét az Elektromágneses terek alapjai tárgy után :)

2023. ápr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én megértem az ismerősödet, nekem is könnyen mentek ezek a tárgyak a villamosmérnökin. Ez nem azt jelenti, hogy nem kellett tanulnom rájuk, de sokkal kevesebbet, mint egy digitális technikára vagy jelek és rendszerekre. Utóbbiakkal ellentétben "lazán" hoztam is az 5-ös szintet, amit nem sok más tárgy eseténben tudtam. (Ilyen volt még az Elektromágneses terek, de arra azért többet készültem.)


Annyi megjegyzésem lenne a fenti válaszokhoz, hogy a Fizika 1-ben nem kell még tudni deriválni, integrálni, mivel elsőféléves tárgy, így a Matek A1-gyel párhuzamosan fut, tehát sok hallgató még nem tanult ilyesmikről. Korábban 2. féléves tárgy volt, akkor az A1-re épült, volt is benne deriválás, integrálás. A Fizika 2-ben természetesen már előjönnek, de ettől se kell tartani, ha vki megértette mit is jelent integrálni. (Nekem az A1 is könnyebben ment, mint a nagy átlagnak az emelt szintnek köszönhetően.)


Persze, lehet megváltoznak a dolgok az új felvételirendszerrel...


Én mindig azt mondom, amikor felvételi előtt állókkal beszélek, hogy emeltezzenek matek-fizikából, mert szerintem megtérül. Ne az egyetemen akarják bepótolni ezeket a tudásokat sokkal nehezebb tárgyak mellett!

2023. ápr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!