Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi felvételről az sms-t...

Egyetemi felvételről az sms-t mikor szokták küldeni?

Figyelt kérdés
Ugye idén elvileg július 26-án válnak nyilvánossá a ponthatárok (talán este?), de szoktak sms-t is küldeni, hogy "elérte az x intézmény y szakának z képzési forma ponthatárát". Ezt általában másnap, a ponthatárok kihirdetése utáni napon küldik? Vagy később? Akiket meg tudok kérdezni erről személyesen, azok nem emlékeznek rá. :(

2023. ápr. 29. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Aznap este. Van akinek szinte azonnal van aki meg csak pár óra múlva kapja meg. Én anno hamarabb láttam a felvin a ponthatárt mint ahogy jött volna az sms
2023. ápr. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ponthatárt hamarabb lehet látni. Mondjuk én nem adtam meg telefonszámot, szóval nem kaptam SMS-t.

De általában kb akkor/pár óraval később kapnád meg.

2023. ápr. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Este 8-kor szoktak nyilvánosak lenni a ponthatárok a Felvin. Elvileg akkortól meg lehet nézni, bár túl szokott terhelődni az oldal, de népszerűbb szakok ponthatárát úgyis közzéteszik egyes híroldalak vagy az Eduline. Az SMS többnyire perceken belül érkezik, de előfordul, hogy csak pár óra múlva. Nekem 20:06-kor és 20:10-kor jöttek annak idején. Előtte nem tudtam megnézni, mert a Felvi nem töltött be.
2023. ápr. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szuperek vagytok, köszönöm szépen!
2023. ápr. 29. 14:59
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom mennyire vagy bulizósabb típus, de szoktak lenni pontváró bulik, ahol a szemed előtt egy gombnyomásra írják ki a ponthatárokat egy nagy színpadon (párhuzamosan ki is hirdetik, küldik is az SMS-t). Szerintem sokkal jobb ismerősökkel, barátokkal izgulni, és látni az örömüket/esetleg bánatukat a felvételi eredmények láttán. Mi tavaly bent voltunk Pesten, volt Carson Coma koncert a pontváró bulin ami nagyon jó volt, és egyéb előadók is megjelentek. Szerintem megéri odamenni, kevésbé stresszesebb szerintem és ráadásul, ha van kint az egyetemednek sátra, akkor beszélgethetsz az ott lévő HÖK-ös emberekkel, akik elmondanak ezt-azt az egyetemről.
2023. ápr. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5 igen, gondoltam már rá :)

Neked is nagyon köszi!

2023. ápr. 30. 12:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is még aznap este megkaptam az SMS-t.
2023. máj. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!