Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-sek, egyetértetek? Ti...

ELTE-sek, egyetértetek? Ti milyennek érzitek az ELTE színvonalát?

Figyelt kérdés

Azt hittem egy kicsit elitebb lesz az ELTE. A tanárok rengeteget késnek, a projektorok nem működnek, a sportokért rengeteget kell fizetni, az órákra vagy beférsz vagy nem, kréta sosincs a termekben...

Én nagyon szerettem volna nagyon szeretni az ELTE-t, szeretem is, de ilyeneket nagyon fel tudom magam húzni.



2023. máj. 4. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos abszolút egyet kell értsek.

De az a vicc, hogy bármely ismerősömnek amikor panaszkodom akkor csak legyint, hogy "én amúgy se hallottam még jót az ELTE-ről"... és már ez is árulkodó.

Nekünk van olyan tanár aki konkrétan nem tart órát hanem egy 15 perces online meetinget nyom le és ad linked youtube videókhoz, hogy honnan tanuljunk az órájára (a videókat meg még csak nem is ő csinálta). Megjegyzem, hivatalosan másfél óra előadást és 3 csoport 2 órás gyakorlatát kéne megtartsa.

Idén harmadszorra van jelentve a dékánasszonynak, semmit se tesz ellene.


De vannak még durva sztorik.

Szóval nekem elegem lett.

Én egyébként IK-s voltam, de sokszor felvettem más kurzusokat is. Úgy láttam, hogy a BTK-n is néha van fejetlenség bőven.


A vicc pedig az, hogy vannak hatalmas elte fanok még mindig, akiknek ha panaszkodsz akkor MINDIG tud valami kifogást írni vagy magyarázatot, hogy amit mondassz az miért lehet úgy ahogy, de ne a tapasztalataim alapján írjam le az egyetemet...


Egyébként a legdurvább állapot talán a tavaly előtti első félév volt, amikor is A-B hetes bontásba nyomták a covid miatt. Borzalmas volt... még olyan is volt, hogy valamelyik tanár nem tudta, hogy az őszi szünet A vagy B hétnek számít-e és emiatt emberek össze vissza kellett bejárjanak hol online órára, hol személyesre.

2023. máj. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ELTEs voltam 10 éve. A felsorolt problémák nagy része már akkor is jelen volt. Az ok szerinten az oktatók alulfizetettsége. Ennél fogva valsz a többi magyar egyetemen is jelen van. A mai tapasztalataimmal anno tutti külföldre jelentkeztem volna.
2023. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A neptunos üzenetek akkor nem is jutottak eszembe, amikor kiírtam a kérdést...
2023. máj. 6. 17:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van olyan tanár, amelyiket az egyik rokon kar doktori iskolájából is kirúgták, mégis taníthat nálunk. Soha nem lehet elérni, a kutatócsoportjában hallgatókat dolgoztat, de ő veszi fel a teljes támogatási pénzt. És ez ellen nem tesznek semmit. Ez volt nekem a jéghegy csúcsa, amikor megtudtam.

De amúgy van bőven egyéb probléma is, pl. informatikai könyvtárban nem lehet se kártyával, se utalással fizetni 2023-ban, nincs meleg víz, normális tanulósarok nincs, ami van, ott törött asztalok, és 30-40 éves szétfoszlott székek vannak, a hallgatók érdekeit teljesen figyelmen kívül hagyja a vezetés (pl. a félévet most eltolták a rezsi miatt, ami önmagában is ciki, de a záróvizsgákat nem, szóval most mindenkinek 3-4 hete van mindenből levizsgázni ÉS záróvizsgát tenni (ez korábban 6-7 hét volt, ami nagyon nem mindegy...), ha a tanárokra panasz érkezik, rutinszerűen ignorálják, aztán van olyan tanárom, aki betűről betűre ugyanazt tanítja legalább 20 éve egy olyan tárgyból, aminek baromire korszerűnek kéne lennie, és még sorolhatnám. Akkora egy csalódás az egész.

2023. máj. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben kimondással egyenrangúként írhatjuk, hogy Eltés. :-) Mint Máv és Hév.
jan. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy eltés inkább.
jan. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!