Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy évet járok egyetemre,...

Ha egy évet járok egyetemre, utána egyet kihagyok (és dolgozok) és utána felvesznek egy másik egyetemre, akkor ki kell fizetni az első egyetem árát?

Figyelt kérdés

2023. máj. 7. 00:08
 1/9 A kérdező kommentje:
szóval két aktív félév volt
2023. máj. 7. 00:10
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Azt hiszem, hogy ha egy év (2 félév) után hagyod ott akkor még nem kell fizetni.
2023. máj. 7. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell fizetni, de nem azért, amit #2 írt, hanem azért, mert egy éven belül kezded el a másik egyetemet, s ez szakváltásnak minősül, nem pedig egyetem-otthagyásnak. Annyit azért tanácsolnék, hogy ne iratkozz ki arra az évre, hanem kérj passzív féléveket inkább, hogy ha nem vesznek fel a második helyre, akkor folytathasd az elsőt.
2023. máj. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem, de annyival kevesebb lesz az államilag támogatott féléveid száma.
2023. máj. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De kell fizetni, én is így jártam, hogy egy éven belül felvételiztem máshova, elkezdtem, és jött januárban az értesítő, hogy fizessek.


Az Nftv. így írja: "A szakváltás a képzés munkarendjének, nyelvének, helyének megváltoztatásával vagy átvétellel valósul meg."

Tehát ha átjelentkezel másik egyetemre, akkor jó, a képzés megszűnését követő egy éven belül teljesített beiratkozással, felvételi eljárás alapján keletkezett új képzés már nem számít szakváltásnak 2020 óta.)


Itt ír róla az eduline is:

[link]

2023. máj. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5-ös szerinted ez akkor is így van ha passziválok? :/
2023. máj. 7. 13:04
 7/9 anonim ***** válasza:

2 aktív félévem volt, passziváltattam kettőt, ez alatt dolgoztam és újra felvételiztem (ha jól értelmezem úgy, ahogy most te is akarod), majd egy félév után (idén január, mikor már fél éve az új szakra jártam) kaptam ezt az értesítőt.


Leírták benne (ahogy a linkelt eduline-cikkben is) egyébként, hogy ki lehet tolni a fizetési/ledolgozási határidőt, ha egyéb tanulmányokba kezdtél, addig amíg be nem fejezed az új szakot (ezt adtam be végül én is).

2019/2020 keresztfélévvel (azaz 2020 tavasz) kezdők voltak az utolsók, akiknek még szakváltásnak minősült az egy éven belüli újrafelvételi, tehát nem egy régi szabály, nem is volt nagydobra verve mikor behozták, szerintem sokan ezért nem tudnak róla, én is csak akkor találkoztam vele, mikor már velem történt. Pláne annak újdonság ez, aki 2020 őszén kezdett egyetemen és előtte min. 2-4 évig középiskolában simán élt abban a tudatban, hogy válthat szakot felvételivel, úgyhogy ilyenkor szíven tud ütni.

Szóval nem kell rögtön és azonnal fizetni, szerencsére lehet tolni, de fizetési kötelezettséged az keletkezik és már nem lehet megúszni csak 2 félév mínusszal.

(#5)

2023. máj. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Hát eddig én is abban a hitben éltem, hogy válthatok, 17 évesen még fogalmam sem volt hogy mit akarok...


Viszont azt nem értem, ugye majd úgy is kifizetem, de mennek még plusszba az állami féléveim is?

2023. máj. 7. 15:32
 9/9 anonim ***** válasza:
#8: A felhasznált állami féléveid egyszer és mindenkorra elúsztak, függetlenül attól, hogy mi lesz a tanulmányaiddal, szakot váltasz-e vagy befejezed-e, fizetned kell-e vagy sem.
2023. máj. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!