Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE diplomaosztón felolvassák...

ELTE diplomaosztón felolvassák a diploma minősítését?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy bugyuta kérdés, de őszintén ettől rettegek.

2023. máj. 7. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. máj. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ÁJK-n a jogászdiplomák esetében felolvassák. Kezdve először a summa cum laude, majd a cum laude, végül a rite minősítésűekkel. Ehhez igazodik az ültetési sorrend, valamint az eskütétel és kézfogás sorrendje is.
2023. máj. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kettes válasza alapján lehet, hogy van olyan kar, ahol felolvassák, de a PPK-n nem.
2023. máj. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már jópáron diplomaátadón voltam. Van ahol semmit se mondanak a minősítésről. Van ahol csak a dicséretes (summa cum laude) minősítést emelik ki. Van ahol kimondják, hogy summa cum laude, cum laude, rite.


SOTE ÁOK-n kimondják, hogy summa cum laude, cum laude vagy rite lett a minősítés, lehet a SOTE többi szakán is kimondják.


Szeged ÁOK-n, nem mondanak semmit se a minősítésről.


ELTE-n kiemelik, az ha valakinek dicséretes lett a diplomája, akinek más lett annak nem mondanak semmit sem.


BME-n szintén csak a dicséreteset emelik ki, akinek más lett annak nem mondanak semmit sem.


Láthatod, hogy egyetem és szak válogatja, hogy mondják e vagy sem.

2023. máj. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. máj. 7. 12:40
 6/6 anonim ***** válasza:
ELTE IK-n végeztem, a névsor elején vagyok. Nekem még felolvasták, hogy "kitüntetéses oklevél" vagy valami hasonlót, aztán később látta a ceremóniamester, hogy ez nem akkora ritkaság, hogy említésre méltó legyen, abbahagyta. Így úgy tűnt, mintha csak négyen végeztünk volna kitüntetéses oklevéllel :) (Másoddiplomás informatikatanár képzés, ahol a csapat fele már de facto informatikát tanított évek óta).
2023. máj. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!