Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok erről a Szerb...

Mit gondoltok erről a Szerb iskolai lövöldözésról?

Figyelt kérdés

2023. máj. 7. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szomorú, de alapos esettanulmányt kell készíteni, hogy lehessen ítélkezni. Egyelőre még az sem világos, bántalmazták-e a fiú-egyes források szerint igen, más források szerint viszont nem.

Hogy ha minden, az esetet megelőző részletre fény derül, akkor kell kövezkeztetéseket levonni, mint pl. az iskolapszichológiai-ellátást meg kell erősíteni.

2023. máj. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem ismerem az esetet, de általánosságban azt mondom, hogy amennyiben tényleg éveken át rendszeresen zaklatnak valakit, akkor megérdemlik ami ilyenkor történik.


Én nagyon jól tudom, hogy nagyon durva zaklatások vannak és rendszeresen. Ez az egész úgy néz ki, hogy a kipécézett embert addig cseszegetik, ameddig az az a bizonyos cérna elszakad. Ameddig csak sír a zaklatott mert bántják, addig mekkora poén mindez a zaklatóknak, hogy jaj de jó megint sír miattam a Pistike, holnap megint jól megbőgetem, aztán ennek idővel az lehet a következménye, hogy Pistike a sok zaklatásra elkezd mészárolni. Persze addig milyen jó volt őt naponta bántani.


Őszintén eléggé nehéz elképzelni, hogy ne ez történt volna, sokféle ember létezik de általában eléggé súlyos ok kell egy ilyenhez, ha valaki egyszer egyszer 3 év alatt egyszer lehülyézni Pistikét, csak nem fog mészárolni.


És persze a zaklatásokkal érdemben nem foglalkoznak, tisztelet a kivételnek. Nem kéne zaklatni és nem lenne mészárlás, maximum csak nagyon ritkán és nagyon elszigetelt esetekben.


Ezt gondolom, illetve azt, hogy ártatlanok is meghalhatnak, ami szomorú.

2023. máj. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Esettanulmányt meg ne várjon az első, mert általánosságban a zaklatók úgyis csak letagadják a dolgot, ráadásul ha sunyiban csinálják, akár nem is látják ezt sokan. Szóval ez ilyen mindenki mond mindent de ki tudja mit higgyek el feelingű dolog ilyenkor.


De azt szinte lehetetlen elképzelni, hogy ne súlyos zaklatássorozat álljon a dolog hátterében, mert mint az előző kommentemben írtam, egykét lehülyézésért csak nem mészárol a Pistike (kellett egy név).


Aztán hát ameddig nem szakad el a cérna csak rendszeresen megbőgetik a kipécézett embert, addig leszarják a tanárok, a többiek meg jót röhögnek azon, hogy megint elronthatták a másik napját.


Nem tudom ilyenkor sajnálni őket, ha tényleg ez történt, és mi más történt volna? Úgy sem derül ki a tényleges igazság.

2023. máj. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Persze az előző két kommentem nem azt mondja, hogy jaj de jó dolog mészárolgatni és gyilkos legyen mindenkiből, hanem a dolog másik felére koncentráltam, hogy miért tud így elpattanni a cérna.


Elhihetitek, hogyha nem lennének zaklatások, vagy sokkal kevesebb és kisebb mértékűek lennének, nem lenne ennyi iskolai lövöldözés, de hát a gyerekek tisztelet a kivételnek szeretnek zaklatni, ez a következménye.


Sajnos ártatlanok is megsérülhetnek.

2023. máj. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Minden sz(a)r átjött az USÁ-ból. Ez is.
2023. máj. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

/1es vagyok./

Én az esettanulmányt speciel azért írtam, mivel eléggé ellentétesek egymással a hírek. Olyan cikket is olvastam, amiben azt a választ idézték a kisfiútól arra a kérdésre, hogy miért mészárolt, hogy "Pszichopata vagyok." De ne legyünk naivak, szerintem is nagy eséllyel zaklatás válthatta ki!


De az esettanulmány azért is lenne fontos készíteni, mert a pszichológusok munkájához is hozzájárulhat mint tanulmány. De mindenkit kihallgatnék ezügyben, a tanároktól és az osztálytársaktól kezdve a szülőkig, közeli rokonokig mindenkit.

2023. máj. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Leirom a véleményemet.egyes oladalakon azt írják hogy zaklatták a fiut.a másik oldalon meg nem.az a véleményem a dolgokrol.hogy ha zaklatták,a tanárok a legtöbb esetben nem tesznek semmit.persze csak akkor ha már megvan a baj.legtöbb helyen.tapasztalat.engem is éveken át zaklattak általánosba.minden áldot nap célpont voltam.már gyomor görcsel mentem be az iskolába.hiába szóltam a tanároknak.nem tettek semmit.egyszer kétszer elértem dw nagy nehezen hogy beszéljen a zaklatokkal.de semmit nem kaptak még lebaszást se.csak annyit tett a tanár hogy megmondta nekik ne piszkáljanak.csak annyi értem el a dologgal hogy utánna még jobban rám száltak.édesanyám rengetegszer bejött az iskolába hogy kék zölden mentem haza meg tiszta depresaziósan.mert az lettem a sok zaklatás után.és odáig fajultak a zaklatások hogy nekem is jöttek.ha meg mertem magam védeni.és még igy se tettek semmit hogy anyukám bement a suliba.csak szólva lett a gyerekek szüleinek hogy mi a hlyzet.de változást nem igen értem el vele.csak még több zaklatást.és odáig fajultak a dolgok hogy 7.ben lelöktek a lépcsőn ugy hogy kitört a bokám.ekkor lett feljelentés téve.szóval a véleményem az hogy sokszor ha valakit zaklatnak senki nem tesz semmit.nem azt mondom hogy helyes ahogy ez a kis srác elrendezte a dolgokat.de én azt tartom valószinűnek hog ezt a gyereket zaklatták.és nem birta tovább.de mind mondom.nem ismerem a dolgok hátterét.csak a véleményemet irom le.
2023. máj. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!