Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hány éves kortól olvasható a...

Lucifer-666 kérdése:

Hány éves kortól olvasható a Biblia? Nem kellene neki egy piros karika?

Figyelt kérdés

Ezék. 32


3 Így szól az Úr Isten: Ezért kivetem rád hálómat sok nép serege által, és kihúznak téged varsámban.


4 És leterítlek a földre, a mezőség színére vetlek, és reád szállítom az ég minden madarát, s megelégítem belőled az egész föld vadait.


5 S vetem húsodat a hegyekre, és betöltöm a völgyeket rothadásoddal.


6 És megitatom áradásod földjét véredből mind a hegyekig, s a mélységek megtelnek belőled.


7 És mikor eloltalak, beborítom az eget, s csillagait besötétítem, a napot felhőbe borítom, és a hold nem fényeskedik fényével.


8 Minden világító testet megsötétítek miattad az égen, és bocsátok sötétséget földedre, ezt mondja az Úr Isten.


9 És megszomorítom sok nép szívét, ha elhíresztelem romlásodat a nemzetek között, a földeken, amelyeket nem ismersz.


10 És cselekszem, hogy elborzadjanak miattad a sok népek, s királyaik rémüljenek el rémüléssel miattad, mikor villogtatom fegyveremet előttök, s remegni fognak minden szempillantásban, kiki az ő életéért, zuhanásod napján.



2023. febr. 19. 00:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Hat-hét éves lehettem, amikor hittan órán előjött a 10 csapás, meg az a rész, hogy Isten elpusztította Szodomát és Gomorát. Nem kezdtem el a sztorik hallatán félni.
2023. febr. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
30+
2023. febr. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
Mivel mesekönyv úgy 10-12 éves korIG
2023. febr. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Ha már leéltél 6 életet ebben a dimenzióban, ezen a bolygón, akkor olvashatod. Amúgy nincs sok értelme, mert konkrétan és túlzás nélkül egy büdös szót se fogsz belőle érteni. Szóval mindegy, hogy emberileg mennyi idős vagy, ugyanúgy semmit se látsz a szövegből.
2023. febr. 19. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
15.
2023. febr. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem 18+ minimum. Egy könyv amiben az abszolút jóság az, hogy lemészárolják a csecsemőket és sok mindenki mást szerintem nem jó egy gyerek erkölcsi fejlődése szempontjából.

Az sem jó ha azt tanítjuk neki, hogy az ilyen borzalmas dolgokat elbagatellizálja.

2023. febr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Egyértelműen 18plusz ugyanis ilyenek is vannak benne

8Júda azt mondta Onannak: „Élj bátyád feleségével, teljesítsd vele szemben a sógori kötelességet, s így gondoskodj utódról bátyád számára.” 9Mivel Onan tudta, hogy az utód nem az övé lesz, azért valahányszor együtt volt bátyja feleségével, magját a földre ontotta, nehogy utódot támasszon bátyjának. 10Istennek nem tetszett, amit művelt, azért ő is meghalt.

2023. febr. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Te is rendszeresen írsz ki olyan kérdést, ami ugyanilyen aggályokat vethetne fel, mégiscsak egy kategóriának van korhatár megjelölve a gyakorin, és az nem a Kultúra és közösség. Ez nem kritika veled szemben, sem a Bibliát, sem a kérdéseid nem kellene korhatárossá tenni, de ha a Bibliát igen, akkor a következetesség alapján a te kérdéseid is.
2023. febr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amíg leírva van, addig nem kell karika, mert az ember nem képzel el magának olyan részleteket, amelyek traumát okozhatnak neki.

A teljes Biblia képregényként vagy filmként már korhatáros lenne.

2023. febr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Annak a gyereknek, akinek ez problémás lenne, nem érti meg, úgy tele van cicomázva a szöveg.
2023. febr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!