Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek gáz a 2-es matek...

Szerintetek gáz a 2-es matek érettségi?

Figyelt kérdés

2023. máj. 8. 19:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. A egyes gáz.
2023. máj. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Az sokkal gázabb hogy egy anoním oldalon kéred ki mások véleményét erről.
2023. máj. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz

Sok sikert holnapra :)

(Gondolom holnap érettségizel)

2023. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A kettes matek érettségi valaminek a következménye, és ettől a valamitől függ, hogy "gáz-e". Van egy határeset diszkalkuliád, amivel még éppen nem mentettek fel matekból, de nagyon nehezen megy, és sok gyakorlással sikerült egy kettest összehozni? Nem gáz! Meghalt valakid az érettségi vizsga előtt, és a legkisebb bajod volt a matek? Ez sem gáz. Egyszerűen lusta voltál tanulni? Na ez gáz.
2023. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Hát figyelj, az enyém kettes lett, és rohadtul nem vagyok rá büszke. De aki ez alapján ítél meg, az nyaljon sót.
2023. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Amit a négyes írt: nem mindegy, mi az oka. Diszkalkulia-gyanú esetén nem gáz. Ha valami nyomós indokod volt, amiért négy évig vagy épp az elmúlt héten nem tudtál figyelni (tartós betegség, haláleset, stb.), akkor szintén nem gáz. De ha lustaság miatt lett kettes, akkor az. Ha 18 évesen, hivatalosan felnőtt emberként úgy látod, hogy nem akartál ebbe energiát fektetni, akkor viseld a következményeit is. Bár őszintén szólva engem akkor sem érdekel, ki milyen érettségit ír, nem ez alapján fogok megítélni valakit. Csak ne csodálkozz, ha egyesek meg igen.
2023. máj. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 2-esre érettségiztem matekból 25%-ra.

Nem lehet mindenkinek 5-ös, bár nyilván aki olyan pályát választ ahol fontos a matek annak gáz a 2-es.

2023. máj. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában nem gáz.


Inkább az a gáz, ha valaki magasról lesz@rja a tanulást, és még igénye sincs arra, hogy ennél többet tudjon, pedig lenne rá lehetősége, mert nem diszkalkuliás, csak lusta. Meg az a gáz, ha valaki dicsekedik azzal, hogy mindig is rossz volt matekból, hogy ezzel exkuzálja magát, amiért nem tud két kétjegyű egész számot összeadni fejben. És persze az is gáz, ha nemcsak hogy semmit nem tud matekból, de még a matematika tanításának szükségességét, és az általános műveltséghez való hozzátartozását is megkérdőjelezi.

2023. máj. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A 8-as számú válaszomat kiegészítve azért hozzátenném, hogy a jelenlegi érettségi színvonala elég erősen alatta van pl. a 25-30 évvel ezelőttinek, így a 2-es szint is meglehetősen gyenge. Viszonnt egy humán, nyelvi vagy egyéb matekkal nem kapcsolatos szakmában ez senkit nem fog érdekelni, és nem is ez alapján kell az illetőt megítélni.
2023. máj. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz, pláne akkor, ha nem szükséges a továbbtanuláshoz és nem viszel belőle pontokat. Nekem is a matek lett az egyetlen elégséges jegyem az érettségiben 38%-kal, de azóta sem volt rá szükségem, pedig már azóta már két diplomám van.
2023. máj. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!