Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha van egy tantárgy, aminek...

Ha van egy tantárgy, aminek bizonyos szűk területe érdekel, de a többi nagyon nem, érdemes felvennem?

Figyelt kérdés

Elmondom, mi a helyzet: kisgyerekkoromtól érdekelnek a rovarok, madarak, állatok. Szeretem az erdőt, imádok kimenni terepre megfigyelni, vonz az erdei élet.

A suliban is sok dolgot jobban tudok a madarakról, mint a tanár. Amolyan biológus-hírnevem van.

Most indult biosz fakt. Az elején csináltam, de leadtam, mégpedig azért, mert az állatok belső működése, biokémia, immunológia, sejttan, szövettan marhára nem érdekel. Viszont mindenki azt mondja, hogy ez is hozzátartozik.

Nem tudom, hogy akarok-e továbbmenni ezzel, tény viszont, hogy az emeltszintű bioszhoz fakt kell. Szerintetek érdemes lenne újra felvennem? Tanácstalan vagyok. Nem tudom, mihez lenne elé mondjuk egy közép biosz érettségi.


2010. okt. 10. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Engem is a biosznak csak egy kis része érdekel/érdekelt (az emberi test), a növények és az állatok eléggé hidegen hagytak. De megtanultam emelt bioszra és most orvosira járok^^

Ezzel a kis saját példával azt szerettem volna mondani, hogy ahhoz, hogy később olyan dolgot tanulhass, amit szeretsz, az elején más dogokkal is meg kell küzdened. Felveszed a faktot, leérettségizel és utána elmehetsz pl. biológia szakra, ahol választhatsz olyan szakirányt, ami csak állatokkal foglalkozik:)

2010. okt. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Engem például csak az agy, az idegek, a hormonok és a pszichológia része érdekel a dolgoknak, de hétfőre kemény 30 oldal állattant vágtam be és igyekszem nem panaszkodni, bár az életben nem fogom használni a rovarok Malphigi csöveinek működési elvét. Ezt le kell nyelni, ha igazán szereted, amit csinálni akarsz.
2010. okt. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!