Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus GTK - Az Európai...

Corvinus GTK - Az Európai Uniós Belső Piac - jó ez a tantárgy? Érdemes felvenni?

Figyelt kérdés
Gólya vagyok, és választhatóakból jelenleg a Bevezetés a politikatudományokba nevű tárgyam van, de gondolkodom, hogy megváltoztatom. Ha esetleg van itt egy jól informált corvinusos, elmondaná, milyen az a tárgy? :)
2011. szept. 7. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha még mindig a Józon Móni tartja az EU Belső Piacot akkor van értelme, nagyon okos és érdekesek az órái.

Nagyon nem kispályás.

[link]

a tantárgyról itt, ha még aktuális

[link]

Egyébként meg ha jól emlékszem KV-s tantárgy nem?Nem csak V-s ugye?

A bevezetés a politikatudományokba a Kutrán Sanyi nyomja?

Ez is KV-s ha jól emlékszem.

Hát az az igazság, hogy az olyan mintha a Társadalomtudományi Karra járnál, sztm sok értelme nincs a GTK-n viszont érdekesek az órái.Kutrán Sanyi nagy koponya.

[link]

ha rátok is ez vonatkozik még itt megnézheted a tanmenetet is...bár nem tudom ez mennyire aktuális...

[link]

A KV-sek közül a GTK-n amit érdemes felvenni a EU Belső Piac, a Gazd szoc. és a gazd tört vagy a gazd. pszich.

Az Eu ismeretek olyan mint a gimiben a társ ismeret, felesleges, nem releváns tantárgy.

Az a baj, hogy vannak olyan tárgyak amik abszolút feleslegesek de imádnak bejárni a diákok rá.:o))


A matekot Tallos vagy Ernyes Éva tanítja?

Ha Tallos akkor az ég kegyeltje vagy ha Ernyes akkor tanulj, mert szórótárgy!!!

Ha van még kérdésed szólj.


Még annyi, hogy a metekon kívűl még a stat, a mikro és a makro illetve majd később ha felveszed a számvitel a szórótárgy ezekre érdemes odatenni magad.

Gazd man vagy pénzügy-számv?

2011. szept. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. :)

Most már szerintem marad a Bevpol, aztán jövő félévben kicsit gyorsabb leszek a neptunnal, és felveszek akkor még 2 tárgyat, mivel már kb minden KV tárgy betelt most. Kivéve az eus alapismeretek, arról meg csak rosszat hallottam.

A matekok nagy részét Ernyes tartja, Tallos nincs is az én listámban, úgyhogy jól beijedtem, ahogy olvastam a véleményed. :D Majd tanulok szorgalmasan.

És nemzetközi gazdálkodásos vagyok.

Ésésés, lehetséges, hogy még fogok kérdezni tőled. :) Előre is köszi. Te hanyadéves vagy? És hol?

2011. szept. 8. 01:19
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Végzős masteres vagyok.

Nem kell Évától megijedni, háromszor kapta meg a hallgatók által az év oktatója címet az órái általában tömve vannak, kedves, jó magyaráz, érthető, de nagyon tanulni kell nála, mert a vizsgán keményen követel, aki ennek az ellenkezőjét állítja az hazudik.

Sok okostóninak láttuk már az indexét a porba hullani a vizsgán, a lényeg a lényeg, a szórótárgyaknál nem számít ha az ember "faszagyereknek" képzeli magát.

Nem azért írtam, mintha azt gondolnám, hogy te az vagy csak eszembe jutott, hogy anno hányan frankiztek, hogy erre meg erre minek tanulni, meglesz ez, ilyen meg olyan ismerősei vannak a felsőbb évesek közül és ők is "mesélték", hogy nem kell.Tévedés, ha ilyet hallasz kerüld el, felesleges vele haverkodni, mert jövőre már úgysem lesz ott:oDDD

Sokan esnek abba a hibába évről évre, hiszen látom, hogy elég lazán veszik a tanulást.

Nem azt mondom, hogy bele kell őrülni a tanulásba, mert már alapvetően olyan képességű diákok nyernek felvételt akik jó tudásbázissal rendelkeznek, de amiket írtam azok valóban szórótárgyak tanári kedvességtől és jóindulattól függetlenül, és persze vannak szivatós tanárok, de mindenképpen az ország szakértői krémje tanít itt.

És be kell látni, hogy ez a Közgáz és nem a Kodolányi, teljesítmény nélkül senkinek nem nyomnak a kezébe diplomát.

Az EU-s ismeretekről jól hallottad, kb a társadalom ismeret óra semmi extra.

A bevpol-t ha érdekel szeretni fogod, mert mondom a tanár jó, a nemz. gazd,-on meg még jól is jöhet némi politikai alapozás.

Mondanak rosszat-jót a Közgázról, de én egy pillanatig nem bántam meg, hogy ide járok.

A TK-sok tényleg idióták, apuci elkényeztetett gyerkőcei nagy részben, de a GTK általában olyanok járnak akik valóban akarnak is magukkal kezdeni valamit.

Persze ettől függetlenül belefér a "buli, haverok, fanta téma is".:o)

Ha van kérdés szólj, addig is kitartást és érezd jól magad:o)

2011. szept. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!