Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kérdés egyetemről. Segítesz?

Kérdés egyetemről. Segítesz?

Figyelt kérdés
Szóval, mindenki azt mondja hogy az egyetemi felvételin csak a pontokat nézik az érettségiről, de ez mennyire igaz? Pl. Ha mindenem szinte tökéletes, van 2 felsőfokú nyelvvizsgám, és sikerült elérni a szükséges pontszámot, de mondjuk a matekom 2-es, így is felvesznek? (Tegyük fel egy olyan egyetemre ahol nem igazán szükséges a matek.)

2023. máj. 18. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, h %-ot néznek 2 választott tárgyból. De szerintem még akár ez egyetemenként is eltérő lehet.

Talán az évvégiknél megy a jegy

Az érettségin a %

E kettő adja a hozott pontokat


és rájön az extra;

emelt érettségi, nyelvvizsga, stb.

ez a szerzett pont


a kettő együtt az összpont, ami alapján megy a rangsorolás

2023. máj. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
felvi.hu segít
2023. máj. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
1 dolog számít: mennyi pontod van. Nem kell túlbonyolítani. A pontszámításhoz, meg minden egyéb infóhoz NAGYON melegen ajánlom a felvi.hu-t
2023. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mikor ki jönnek a ponthatárok csak az számít, hogy megvan-e az a adott pont vagy a fölött vagy, akkor felvettek, ha az alatt vagy akkor nem vettek fel. Mást nem néznek.

Egy humán szakon a matek az csak nagyon kis mértékben számít, 1-2 pontok múlnak rajta.


Ráadásul ha jól tudom idén már a jogszabályi minimumpontszám is el lesz törölve.

2023. máj. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!