Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetem járműmérnöki...

Melyik egyetem járműmérnöki szakát ajánlanátok? Nyíregyháza vagy Kecskemét?

Figyelt kérdés
Már rendelkezem egy gépészmérnök diplomával, viszont szeretnék váltani. Célom, hogy járművekkel, motorsporttal foglalkozhassak, viszont fejlesztenem kell magam ezen a területen még, emiatt jelentkezni akarok (pótfelvételi) a Nyíregyházi vagy a Kecskeméti Egyetem levelezős járműmérnöki képzésére. Előbbinél előny, hogy közel van, illetve nagyobb az esély az államilag támogatott képzésre, hátránya a képzés színvonala lehet, de munka mellett talán könyebb lenne elvégezni. Kecskeméten talán komolyabb szakmai ismereteket szerezhetek, de messzebb van ( Debrecentől 2óra), illetve lehet csak fizetős helyet indítanak pótfelvin. Mit javasoltok ebben a helyzetben? Megéri-e Kecskemét miatt utazni minden hétvégén vagy annyival nem rosszabb a Nyíregyházi egyetem?Esetleg van személyes tapasztalatotok ezekkel az egyetemekkel kapcsolatban? Az alapozó tárgyakat mindkét helyen el fogom tudni fogadtatni, így csak járművekkel kell foglalkoznom.

2023. máj. 24. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán a Nyíregyházi könnyebb lehet.


A másikról azt hallottam, hogy brutál kemény. Végzett ott rokonom és sokesze ellenére is megszpatták rendesen.


Lehet, hogy nyíregyi is szpatós, de akkor már az legalább közelebb van...


Kecskemétre csak akkor lenne érdemes menned szerintem, ha nappalira mész duál képzésre, mert ott van a Merci gyár..


Levelezőn szerintem a másikkal jobban jársz munka mellett.

2023. máj. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Győr nem opció? Sok jót hallottam róla.
2023. máj. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát sztem sokat jelent az, hogy ha egy városban jelen van az autoipar. Lehet TDK, szakdolgozatot náluk dolgozo konzulensel írni, gyakornokoskodni egyetem közben és hasonlóak amikkel könnyeben belehetne talán kerülni az adott céghez, mintha random messziről odakoltozol és jelentkezel allas hirdetesekre.
2023. máj. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy Nyíregyre mennék, főképp, hogy még közelebb is van. Lehet köpködni a Nyíregyházi Főiskolát, én mégis azt mondom, hogy többet ér az egészség. Nem biztos, hogy ér annyit egy nagyobb egyetem papírja, ha közben szét szívatják az embert.
2023. máj. 30. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!