Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények az Elte Apáczai...

Vélemények az Elte Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium és Kollégiumról?

Figyelt kérdés
Oda szeretnék jövőre bekerülni. Kitűnő vagyok elsős korom óta. Megyei okleveleim vannak és egy országos is (idén szereztem őket). Különösen a humán szak érdekel. Milyen oda a szóbeli, maga a szak, milyen az oktatás... Vidéki vagyok, szóval a koli is érdekel. Meg úgy alapból az egész suliról kérlek meséljetek. Tényleg jönnek egyetemisták órákat tartani? Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy azért nem jó, mert az egyetemisták is jönnek tanítani...

2023. máj. 30. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Trefortos voltam, nem Apáczais, de ugyanúgy az ELTE gyakorlósulija.


Vannak bizonyos tanárok akikhez jönnek kistanárok, azaz tanárszakos hallgatók órát tartani. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy egy-egy hónapig ő tartja az órát, vagy hosszú gyakorlat esetén egy fél évig, de az ritkább. Van néhány nem olyan jó képességű kistanár, de az átlaggal nem szokott baj lenni, sőt olyan is volt nálunk, aki szerintünk jobban tanított mint a tanár. Meg felüdülés is néha egy egy kistanár, mivel lelkesek általában, és emiatt kreatív, izgalmas órákat is tartanak néha.


Szóval ez egyáltalán nem egy negatívum, hogy egyetemisták is jönnek tanítani.

2023. máj. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekem is egyetemi gyakorlósulis, igaz nem ELTE-s.

Már az általánosban is ilyenbe járt és most 6 osztályos gimisként is.

Szeretik a kistanárokat, vannak kiemelkedően jók és az eddigi 9 év gyakorlósulija alatt, alig akadt akit nem kedveltek (pl. unalmas, vagy túlpörög és nem tudnak jegyzetelni)

Ez semmiképpen ne tartson vissza.

Az ELTE nem a gyengék gyűjtőhelye. :)

2023. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A magyar szóbeli nagyon egyszerű, engem egy nagyon segítőkész tanár szóbeliztetett. A történelmet nagyon tudni kell, nálunk 14 tétel volt. Én egy olyat húztam amit kevésbé tudtam, de nagyon kedvesen állt hozzá, inkább azt nézte, hogy tudom magam kifejezés, de ez gondolom változó. Mind a kettő ugyanaz, kapsz egy tételt és azt kB. 20 perc alatt kidolgozott. Előtte a diákok akik ott vannak kérdezhetsz tőlük és megnyugtatnak. Nekem ez volt az egyik legjobb szóbelim és fél is vették.
2023. júl. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!