Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van akkor, ha megbuktam...

Mi van akkor, ha megbuktam nyelvtanból az osztályozó vizsgán?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kéne egy kis segítség. 9.es vagyok és megbuktam magyar nyelvből az osztályozó vizsgán. 235 órát hiányoztam azért kellett megírnom. Augusztusban megyek pótvizsgázni. Teljes mértékben hülye vagyok a nyelvtanhoz, utálom is mint a szart. Nem értek semmit belőle. Tudom magyar létemre megbukok magyar nyelvből, ez így kicsit gáz. Ez az első alkalom hogy megbukok bármiből is. Szerintetek ez nagyon rossz dolog? Más szülők hogy reagálják ezt le? Én hogy mondjam meg apumnak? Meg milyen feladatok lehetnek benne? Meg ennek van konkrét dátuma? Hogy pontosan mikor is lesz? Vagy ezt csak így hasra ütve mondják meg. Köszi ha válaszoltok:)

2023. jún. 8. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Augusztus utolsó két hetében szokott lenni.


Tekintve, hogy egészen szép a helyesírásod, kétlem, hogy ne tudnád megtanulni egy 2-esre, bármennyire is nehéz.

2023. jún. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Az iskola mondja majd, hogy mikor lesz. Egyébként még csak június közepe van, augusztusig simán fel lehet készülni

Nézd át a tankönyvet, munkafüzetet, hogy mik voltak benne

Ha meg szülő megszól, hogy megbuktál belőle, akkor mutasd meg neki milyen hülyeségeket vesztek. Én őszintén már nem nagyon emlékszem, pontosan mik voltak, de a mássalhangzótörvényeket megtanulni, meg hogy egy szó egy mondatban éppen ok vagy célhatározó, állapot vagy minőségjelző, na annak biztosan semmi értelme, ami a nyelv gyakorlati használatát illeti. Nem tudom, ezek mikor voltak, csak hogy voltak, de bármi is van a munkafüzetben, ha egy ehhez hasonló értelmetlen dolgot megmutatsz apudnak, talán nyugodtabban veszi. Főleg hogy augusztusban még átmehetsz

2023. jún. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Én tavaly voltam kilencedikes, valami kommunikációs f@szomságot vettünk. Igazából teljesen haszontalan volt, olyan alapvető dolgokat tanultunk, mint pl., hogy kit magázol és kit tegezel, etc. Kb ennyire emlékszem, a nagyját végigaludtam és még így is ötösre zártak le, szóval neked is menni fog :D
2023. jún. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! Sokat segítettetek!=)
2023. jún. 8. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!