Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 40 felett (levelezőn) tanítóna...

40 felett (levelezőn) tanítónak tanulók, akik előtte nem jártak még soha egyetemre - ismertek ilyen férfiakat, vagy nőket? Megkérdeznétek tőlük az alábbiakat kérlek?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz (vagy mennyire volt nehéz) ebben a korban, felsőoktatási tanulmányok/háttér nélkül a tanító szak (levelezőn)? Ha nem egy kicsi, hanem ismertebb egyetemre járnak (jártak).


Valamivel konkrétabban:


Mik voltak a legnehezebb, illetve "magolós" tantárgyak/tananyagok, és mi volt a képesség alapúak közül a legbuktatósabb (már ha egyáltalán ismételniük kellett egyeseknek)?


Mikre érdemes (illetve mire kell ezek közül rendkívül nagyon) odafigyelni?


Vizsgákon elnézőbbek (valamelyest) a nappalisokkal szemben eme szakon? (Vagy ehhez már úgymond "konkrét" egyetem kell, ahol nem követelnek annyira szigorúan - ha van ilyen egyáltalán?)



2023. jún. 9. 20:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Abszolút nullával nem mész át az alkalmasságin.

Érdemes körülnézni, mert vannak iskolák, ahol van már az alkalmasságira is felkészítő, előkészítő, gyorstalpaló, nem tudom, minek nevezzem.

Időtartamot nem tudok mondani. Én nem tettem hozzá semmit az általános iskolai és gimis énekórákhoz, csak kihagytam azóta 20 évet.

De azért az tuti, hogy ha már általános iskolában sem ment tisztán, meg ütemre, akkor felesleges erőlködni most vele.

(Amúgy a legtöbben az iskola alatt végig jártak énektanárhoz, mindig adott dalokból, adott anyagból felkészülni)

2023. jún. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Kifejezetten ezért írtam, hogy:


Abszolút <nulláRÓL> felfejleszteni egyetemek által elfogadható <szintRE>. 😊


Ezeknek a felkészítőknek rögvest utána nézek! Köszi!

2023. jún. 12. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!