Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ebben az esetben mit lehet...

Ebben az esetben mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Nem sikerült összeszednem az egyetem által kiállított minimum pontot, ezért meg fogják szüntetni a jogviszonyomat. Állami támogatással voltam eddig, amit most vissza kell fizetni/ledolgozni.

Ha pótfelvételin felvesznek valahova, akkor az változtat bármit a helyzetemen?


2023. jún. 10. 15:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Pótfelvételivel másik egyetem, és másik szakra mennék.
2023. jún. 10. 15:24
 2/7 anonim ***** válasza:

- el lehet menni dolgozni

- el lehet menni munkanélküli segélyre egy ideig (bárminek hívják is mostanában)

- vissza lehet fizetni az állami támogatást, vagy le lehet dolgozni

- lehet pótfelvételizni (nem tudom, az min változtatna)

- át lehet gondolni, hogy mi miatt nem sikerült összeszedni a mimimum ponto

- bármi mást is lehet tenni, amihez csak kedved szottyan

2023. jún. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom már nem kell rögtön visszafizetni, még akkor sem ha nem kezdesz el egy másik szakot. Elsősorban az a cél, hogy ledolgozd a felhasznált féléveket és ha x éven belül ez nem történik meg csak akkor kell visszafizetni.

Amúgy ha elkezdesz egy másik szakot, akkor megy minden úgy, ahogy eddig, csak nyilván annyival kevesebb támogatott féléved maradt, amennyit az első szakon elhasználtál.

2023. jún. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Változtat. Mivel 1 éven belül új képzést kezdesz, nem keletkezik visszafizetési kötelezettség.
2023. jún. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ilyen esetben kell valamilyen kérvényt beküldenem?
2023. jún. 11. 14:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell, az Oktatási Hivatal minden infot megkap az egyetemektől.
2023. jún. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Annyit nem értek még, hogy elvileg amint megszűnik a jogviszony, és kiküldik a levelet, akkor attól a naptól van 30 napom fizetni vagy valamilyen kérvényt beküldeni.
2023. jún. 11. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!