Államvizsga, bukás?

Figyelt kérdés

Államvizsgán meg lehet bukni?

Egyáltalán hogyan néz ki maga az államvizsga? Oda megyek, húzok tételt, elmondom. Utána elkezdem mondani a szakdolgozatomat? Kérdeznek közben?


2023. jún. 11. 12:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Van x tételsorod, abból kell általában kettőt húzni, de elég változó. Van, ahol tárgycsoportok vannak, máshol témakörök...


Lényeg a lényeg, húzol, leülsz kidolgozni 10-15 perc alatt, utána elmondod nekik. Van, hogy kérdeznek, van, amikor elég amit mondasz



A védés jellemzően egy következő kör, ott bemész egy prezivel és elmondod, mit csináltál a szakdogádban. Ha valamit nem értenek, kérdeznek.



Elég nehéz megbukni azért...

2023. jún. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 elistvan ***** válasza:
89%
Aki addig eljut arról már feltételezik, hogy egy kettest csak összedumál. Amúgy úgy van ahogy az egyes mondta/írta.
2023. jún. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha egy sima BSc szakon vagy, akkor kb annyi, hogy a tételedből ha három értelmes mondatot önállóan elmondasz, onnantól ha megakadsz is valszeg a kettes nincs veszélyben. Eleve sokszor végig se engedik mondani, ha elkezdesz folyamatosan beszélni, közbeszól, kérdez kettőt és ennyi. Itt ha valaki elvergődött eddig, már senkinek se celja megbuktatni, csak ha tényleg semmit se tud.

Persze egy orvosi és egy jogi zv megint más, csak ugye azok osztatlan szakok is, meg nyilván a foglalkozásdoktori, meg a hivatás súlya miatt elvárások vannak egy zv-n is.

2023. jún. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Én ismerek olyat, aki megbukott államvizsgán, ráadásul nem is valami hagyományosan nagy presztízsűnek tartott szakon. Másik ismerősöm csoportjából is meghúztak 2 embert. Szóval azt azért általában nem engedik át, aki semmit nem tud, ne így készülj.
2023. jún. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem igaz az, hogy egy alapszakon néhány mondat után simán átengednek, ez ostobaság. Igen, meg lehet bukni, még annak is, aki készül. Két szaktársamat is simán megbuktatták államvizsgán, az egyikük szinte végig kitűnő volt osztatlan képzésen.. Szóval tanulni kell és még az sem ad biztonságot. Ha rossz napja van a vizsgáztatónak, akkor meg pláne.
2023. jún. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

"Államvizsgán meg lehet bukni?'

. Nyilván...


A részletekről meg neked kellene érdeklődnöd. Szaktól, egyetemtől függ, mi a menete.

2023. jún. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

Simán meg lehet bukni, riogattak azzal egyetem alatt hogy 50% feletti a bukási arány a szakomon államvizsgán, mikor én végeztem is elég sok hallgatót meghúztak.

Be kellett menni és kihúzni a tételt, 10 perc lett volna amúgy a felkészülési idő de előttem még vki felelt és 2-en készültek de szinte vallatás volt amit ott lenyomtak. Hagyták egy ideig mondani nekik majd elkezdtek belekérdezni az anyagba elég durván, rengeteg kérdés volt és jópár direkt szivatós, rendesen megizzasztottak engem is. Utána volt egy ebédszünet majd a szakdoga védés volt, ez már elég laza volt. Miután mindenki letudta a védést megint volt egy rövid szünet majd utána jöttek az eredmények, hát volt sírás, 20 emberből 11 bukott. Aztán ez egy gazdasági szak volt olyan tanárokkal akik az óráikon normálisan értékeltek minket, államvizsgán meg elment az eszük. Mesterre ezek után máshová megyek.

2023. jún. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%
Hiába pontoztátok le a 4es válaszom, nekünk alapszakon egy komoly egyetemen a zv annyiból állt, hogy három mondat után félbe is szakítottak mindenkit, feltettek két olyan kérdést, amiben benne volt a válasz, és viszlát. Ha valaki semmit se tudott, kb elmondták helyette a tanárok, és a végén megkérdezték tőle, hogy így van igaz? És csak bologatnia kellett.
2023. jún. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%
Vagyis a 3as választ.
2023. jún. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

#8: az, hogy nálatok hogy volt, nem válasz arra, hogy a kérdezőnél hogyan lesz. Végképp félrevezető tud lenni, hogy ennyire általánosítani próbáltál a válaszodban.


Záróvizsgáztam BA-n és BSc-n is: marhára más volt a tapasztalatom.

2023. jún. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!