Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Záróvizsgán tényleg engedékeny...

Záróvizsgán tényleg engedékenyebbek a tanárok? Eléggé tartok ettől az egésztől, kinek mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés

Hallottam már mindent a karunkról ilyen téren, valamint voltak (többnyire negatív) élményeim azokkal a tanárokkal akik a bizottságban lesznek.


Sajnos elsőként lettem beosztva az előzetes listán, ezért még jobban tartok attól hogy mennyire lesznek rendesek, mennyire veszik figyelembe az online vizsga jellegét, hogy sokkal személytelenebb így (vagy ne adj' Isten pont hogy könnyebbnek tartják, ergo aránytalanul szigorúbban véve mindent, feltételezve azt hogy csalni akarok/akarunk diákként)


Eléggé tartok ettől az egésztől, kinek mik a tapasztalatai?



2020. dec. 20. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ilyenkor szoktak kegyetlenkedni, de azért készülj fel rendesen a kiadott tételekből. Nem arra törekszenek, hogy sok póttételes legyen (a bizottságnak sem érdeke).
2020. dec. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs lehetőség póttételt húzni, pont emiatt aggódom: Viszonylag kevés tétel van (láttam itt olyan kérdéseket ahol 30, 40, 50 tételről számoltak be), nekünk 12 + 6 tétel van összesen (12 alaptétel és 6 szakirányos), azonban az alaptételek között van olyan ami vállalhatatlanul nehéz, van ami meg középiskolás kategória


Már egy-másfél hete tanulok rá, de el vagyok fáradva, és lehangol hogy nem merek elmenni itthonról sem, hogy nehogy elkapjam a vírust addig.

2020. dec. 20. 17:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én államvizsgáztam angolból, történelemből és szakmódszertanból. A töritől mindenki nagyon félt, de ott nem kötöttek bele semmibe, 10 percig tartott. Az angolon, ahol nekem plusz szakdolgozatot kellett védeni, az opponens nagyon rosszindulatú volt, csak ő kérdezett és a végén éppencsak 3-ast adott 45 perc szórakozás után. Lerontotta a konzulens által adott jelest.
2020. dec. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3: Számítok én is valami hasonlóra (annak ellenére hogy szívemet-lelkemet beleadtam a szakdolgozatba, annak ellenére sejtem hogy nem sok jóra számíthatok), de ugyanakkor úgy vagyok vele hogy ha már a kettes megvan, onnantól kezdve bármit adhatnak rá felőlem


A szóbelitől jobban tartok: Nekünk teljesen műszaki irányú tételeink vannak, és ezek mögött eléggé szoros, formális definíciók meg fogalmak


Ezért van egyfajta inkongruencia a logikájában számomra, mivel pontosan jól ismerem a csoporttársaimat és magamat is, tudván azt hogy ha fegyvert tartanának a homlokomhoz se tudnám ezeket így visszaadni ahogyan meg vannak fogalmazva, hanem csak és kizárólag azt ami "lecsapódott" és megmaradt tudás bennem (magyarul: a lényeget. azt hogy mire használunk valamit, mikor, mikor nem, hogyan, stb.) de képleteket meg matematikai formulákat nem szívesen jegyzek meg, hanem csak a módszereket



Nekem erről az egészről sejtésem sincs hogy hogyan mehet élőben... arra emlékszem hogy az érettségi is egy kínszenvedés volt és előtte is azt mondta mindenki hogy könnyű, ezért itt se ringatom magam abba a hitbe hogy az lesz

2020. dec. 20. 23:52
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (BGE) egy csoporttársam nem tudta felsorolni marketing szakon a záróvizsgán azt, hogy mi a 4P... (első órán tanulják a marketing szakosok, elsőben, az első héten)... és nem buktatták meg.
2020. dec. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon egyetem-, kar- és tanárfüggő a dolog :/
2020. dec. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!