Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet hogy az egyetemem...

Hogyan lehet hogy az egyetememre egyetlen egy roma diák sem jár?

Figyelt kérdés
2023. jún. 12. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Úgy, hogy a magyar társadalom és különösen a magyar szociál- és oktatáspolitika totális kudarcot vallott a roma lakosság társadalmi integrálásával. Teljes a csőd.


A második generációs törökök, akiknek a szülei még segédmunkások és takarítók voltak, már PhD-znek (!), multikban senior menedzserek és igazgatók Németországban. Rengeteg második generációs diplomás menedzsert ismerek személyesen kint. Itthon… teljes a csőd. Nem elsősorban a cigányok csődje ez (az övék is természetesen), de az egész magyar társadalomé.

2023. jún. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Ők a Harvardon tanulnak, vagy a NASA-nál gyakornokok.
2023. jún. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Nem lehet valami hatalmas egyetem, ha az összes diákról tudod, hogy nem roma. A klasszikus roma közösségeken belül a tanulás és az akadémiai értelemben vett "tudás" nem képvisel akkora értéket, mint egy felső-középosztálybeli család esetén. Természetesen tisztelet a kivételnek. Nálunk például több roma származású hallgató is volt, de nyilván nem azokat a szociokulturális jegyeket hordozták magukon, amiket a legtöbben a romákhoz társítanak. Fél árnyalattal sötétebb volt a bőrük, de ha nem volt árulkodó a vezetékneve, vagy nem beszélgettél vele a családjáról, meg nem mondtad volna, hogy pl. a nagyapja amolyan cigányvajda volt.
2023. jún. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Adatok szerint 700ezer - 800ezer (forrás: KSH) között van a romák száma itthon, a hazai romák kb 1% diplomás (forrás: [link] 700ezer - 800ezer * 1% = 7000 - 8000, és ennek csak kis hányada van éppen most felsőoktatásban. Továbbá demográfiai adatok alapján a romák eloszlása az országban nem egyenletes.
2023. jún. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Én roma vagyok és 2 diplomát szereztem azóta pedig megcsináltam a bartenderből a mester képzést és most hatósági vizsgát is csinálok :) nem minden roma buta de 90%-uk tényleg az sajnos.
2023. jún. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

"második generációs törökök, akiknek a szülei még segédmunkások és takarítók voltak, már PhD-znek (!), multikban senior menedzserek és igazgatók Németországban"


Jól van, ismerjük már ezeket a sikersztorikat 😁😁😁

Köze nincs a valósághoz, van 1-2 mutatóba aztán szevasz.

A cigányokat egyébként sehol nem sikerült integrálni, mivel nem is akarnak.

Ennyi.

2023. jún. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%

"A második generációs törökök"


"Németországban".


Ez mondjuk Németország szégyene egyébként. Értem én, hogy a nácizmus miatt vezekelni akarnak, és most mindenkit is integrálnak évtizedek óta meg helyeznek tudás nélkül vezetői pozícióba, de lesz is majd böjtje ennek.


Egyébként meg hogy kellene integrálni őket? Generációk óta el van cseszve minden, semmi hajlandóság nincs a 90%-ukban, aki értelmes és ki akar törni, őt is visszahúzza a környezete.

2023. jún. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

"Úgy, hogy a magyar társadalom és különösen a magyar szociál- és oktatáspolitika totális kudarcot vallott a roma lakosság társadalmi integrálásával. Teljes a csőd.


A második generációs törökök, akiknek a szülei még segédmunkások és takarítók voltak, már PhD-znek"


Van egy nagy különbség! A törökök akartak integrálódni, a cigányok meg többségükben nem!

2023. jún. 18. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8. Nem az akaraton múlik. Ismerek idejött kurd stb. migráncsokat is. Az egyik kurd ismerősöm idejött szíriából úgy, hogy egy hajó fenekén feküdt végig, ahol a jéghideg tengervíz tocsogott alatta, és félig lefagyott szerencsétlennek a gerince az út alatt. Még évekkel a 2015-ös menekülthullàm előtt. Végigpendlizett Európában 10 évet papírok nélkül. Kétszer volt börtönben drogterjesztésért. Szóval innen indult. Amikor én megismertem, akkor már voltak papírjai, egészségbiztosítása és munkahelye. Akkoriban egy mekiben dolgozott éjszakánként. Mivel analfabéta (nem tud olvasni!!), ezért nem lehetett a pultba rakni; mert nem tudta elolvasni, hogy mi van odaírva. Lent segített a raktárban, illetve a konyhán csinàlta a szendvicset. Mindezt havi 1300 euro nettóért! A lakásbérlete meg 300 euro volt. Nem a dárius kincse, de több, mint Magyarországon egy pedagógusbér. Egyszerűen jobban megéri dolgozni, tisztességesen élni, mint piti bűnözőnek lenni.


Természetesen itt is van bűnözés, és vannak gettók is, bár az hazugság, hogy lennének no go zónák. A különbség csak az, hogy míg Magyarországon egész Kelet-Magyarország egy rohadt nagy no go zóna, itt Németországban elengedheted a 16 éves kislányodat bulizni éjszaka az arab negyedbe is.


Itt két hatóság nem viccel: a rendőrség meg a gyámügy. A rendőrök magas, marcona legényekből állnak. Láttam pár intézkedést, nem az a magyar befosós stílus, hogy a kocsiból alig mer kiszállni. Qva kemények a német rendőrök.


A másik a gyerekvédelem. Ha nem viszed a gyereket iskolába, 2 napon belül megjelennek. Nem sz@roznak. Az iskolában pedig minden támogatást megadnak az analfabéta migráncs gyereknek is.


Napestig folytathatnám. Egyszerűen erősebb a gazdaság, jobban meg vannak csinálva a szociális és rendvédelmi rendszerek, könnyebb itt beilleszkedni.


Nem lehet mindig a leszakadtakat vádolni azzal, hogy “nem akarnak dolgozni”. Sok évtizede húzódó társadalmi problémák ezek.

2023. jún. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9-es

Milyen a ciganyok arra fele?

2023. jún. 18. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!