Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bukás testnevelésből a jövőm...

Bukás testnevelésből a jövőm rovására?

Figyelt kérdés

9.-be járok, eddig 3-as 4-es voltam tesiből, akármilyen is volt a tanár. Most viszont középiskolában megkaptam egy olyat, aki év eleje óta folyamatosan ki akar velem szúrni, vagy nem tudom, talán ez a hobbija. Lényeg az, hogy év vége fele közeledve, ismételten elő jött a futás. Természetesen az összes teljesített feladatra 1-est adott. Majd következő órán megkérdeztem, hogy én hogyhogy nem kapom meg a 2-est, ha a másik, aki sokkal gyengébben futott nálam, megkaphatta. Erre válaszként azt kaptam, hogy én hogy merészelem őt számonkérni, ő csak az ,,előírt követelmények alapján’’ fog engem, és egy másik osztálytársamat osztályozni, valamint úgy osztályoz, ahogy akar. (Ezután nekem órai munkára beírt egy egyest is) (Másik osztalytarsammal ev elejen volt egy kis osszetuzese, ugyanis rasszista megjegyzest tett rá, és összevesztek, csak neki nyilvan konnyebb, mert mas a testalkata) Következő órán, akármennyire is fájt nekem, elnézést kertem, es egy uj lehetoseget a javitasra. (Nem mellesleg volt mar olyan, hogy javitani szerettem volna, de úgyszólván az időt kérni is felesleges volt, mert szart bele, hogy hogyan teljesitek.) Most ismét megprobaltam, es 10mp-el jobb időt értem el. Termeszetesen ez sem hatotta meg.


Jelenleg 1,72-re állok. Mit gondoltok? Van még esélyem, és egyáltalán tehet ilyet egy tanár? Koszonom hogy elolvastad.



2023. jún. 12. 17:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
A szüleid beszéljenek az igazgatóval, ha igaz, amit írsz.
2023. jún. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Év vége fele közeledve? Június 12.-e van, talán 3 nap van a tanévből? Szerintem már késő bármit is akciózni. Én is azt mondom, a szüleid balhézzanak. A tanár csak rád akar ijeszteni hogy azt csinál veled amit akar, jogilag 0 hatásköre van, gyakorlatilag egy csicska
2023. jún. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Na ezért tenném nem osztályozhatóvá a testnevelést... Oké, ha ennyire kell a gyerekeknek a szakik szerint akkor legyen, de ne jegyre. A kérdésedre válaszolva igen, sajnos lehet, ha a tanár kinéz magának akkor elég könnyen megbuktathat. Ugye a tesinél azért gáz, mert nincs semmilyen lenyomata a munkádnak, nem tudod bizonyítani hogy igazságtalanul osztályoz (míg egy matek dogát meg tudsz mutatni az igazgatónak, hogy azt írtad 2+2=4, és aláhúzta). Azt meg hogy mennyi idő alatt futottad le, simán megmásíthatja, és nem neked fognak hinni. Egyetlen reményed az, ha tudják, hogy a tanár ilyen, és az osztályozó értekezleten nem engedik, hogy megbuktasson. Ha a szüleid hajlanak rá, próbáljanak meg beszélni az igazgatóval, de van hogy az is inkább ront a helyzeten.
2023. jún. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hétfőn voltam utoljára iskolában (ez volt a javitas es a kerdes irasanak az ideje), tegnap osztalykirandulas volt, holnap es holnap utan (szerda csutortok) gyakorlat van kulso cegnel, penteken pedig mar ev zaro. Nem tudom hogy hogy beszelhetnek az igazgatoval, de valahogy en is ugy erzem, hogy muszaj, szuleim elvaltak, anyam csak engem hibaztat, lusta bejönni is az iskolaba, faterom meg 120km-re lakik. Remenykedek benne, hogy csak szarrá akart szopatni annyira, hogy azert ev vegen megadja a kettest, jovo tanevben meg ugyis mar edzetten térek vissza. Ma gyakorlaton is felre hivott az oktato, azt mondtak, hogy ha megbukok tesibol, mindegy hogy atmentem e a potvizsgan, nem kotnek szerzodest, es jo lenne elkezdeni nezegetni a tobbi céget. Tobbi tantargyammal amugy nincs problema. Nagyon koszonom mindenkinek a valaszt, haza erek azert meprobalok beszelni anyammal, de emiatt engem sem okolhatna, o sem volt belole jo, ez csak keszseg tantargy, akar az enek, rajz. (Hozza tennem, nekunk altalanosban csak kottat kellett lemasolni, tehat korrekt volt a tanarunk)
2023. jún. 14. 12:39
 5/14 NTBS ***** válasza:
91%

Nem fog megbuktatni remélem.

De az átlagos nem 2 egyestől lett 1,72.

2023. jún. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Ez gusztustalan a tanár részéről... egy kisebbségi komplexusos, hatalom fitogtató kis pöcs. Egyetértek a 3-as válaszolóval, a tesinek nem lenne szabad osztályozhatónak lennie. Csak megfelelt - nem felelt meg szinten. És aki jelen van az órán, azon aktív, próbálkozik, annak a tárgy teljesített.


Velem egy életre megutáltatta a sportot a testnevelés óra. Béna vagyok, ezt tudom is magamról, nem tudok kötelet mászni, kézen állni, gyorsan futni, kislabdát dobni, úgy, ahogyan azt elvárják. Annak ellenére, hogy nem vagyok kövér, lusta vagy ilyenek, simán csak nem megy nekem az ilyemsi, nem mindenki születik atlétának. Felső tagozattól kezdve mindig 2-es voltam tesiből. A többi tárgy meg 4-es, 5-ös.


Ne hagyd magad, és verd ki a balhét. Tesiből ráadásul pótvizsga sincs (legalábbis az én időmben nem volt). Nem gondolhatja komolyan, hogy majd egy ilyen lényegtelen szar miatt évet fogsz ismételni...

2023. jún. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ebben az egészben a legszomorúbb és leggusztustalanabb, hogy rendesen keresztbe lehet törni valaki jövőjét ezekkel a kézségsz*rokkal (ének, rajz, testnevelés). Pont tegnap volt egy tájékoztató a gyakorlati helyemen, és ott mondta az a vezető, amit most a kérdező is írt, hogy ha valaki bukik, azt automatikus szerződésbontás követi. És nálunk konkrétan az iskolából is ki lenne rúgva az illető, mert minden hálózatos annál a cégnél van, nem tudják biztosítani annak az egy embernek a külön képzést. Szerintem is verd ki a balhét, vagy ha kell gyakorlat után menj be és keresd fel a tanárt hogy te mindenképpen javítani akarsz, vagy menj be az igazgatóhoz. Ha szüleid nem hajlandóak, menj egyedül. Megpróbálhatsz beszélni az osztályfőnökkel is, jobb esetben ők is elég segítőkészek szoktak lenni. Megéri küzdeni érte, nehogy már egy ilyen gyökér miatt törjön derékba a karriered.
2023. jún. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a tanárnak ebbol az egeszbol csak az jott le, hogy tiszteletlenul megkerdeztem, es a kirugas veszelye nagyon is fenn áll, mert október végétől már nem leszek tanköteles. Van nalunk is egy gyerek, mar majdnem 18, es beszól a tanároknak, abbol soha nem volt gond, mert jóban volt az osztalyfonokkel, aki raadasul ev eleje óta tudja, hogy a tesi tanar a semmi miatt haragszik ram, vagyis pontosabban még szeptemberben veletlen elaludtam, es kestem az iskolabol (taxival mentem be tesire), es akkor vitazott ossze a masik osztalytarsammal, akire rasszista megjegyzest tett. De emiatt nem haragudhatna rám, főleg hogy egyszeri alkalom volt, oszinte bocsanatkeressel.
2023. jún. 14. 22:40
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a történetet így a tankerületnek küldjétek be.
2023. jún. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Attol felek, hogy ott is csak valotlan, vagyis inkabb megmásított dolgokat mondana. Még szeptember-oktober korul volt olyan, hogy nagyon hányingerem volt, szoltam a tesitanarnak, erre azt monda, akkor ki se gyere, maradj bent, Isten verése. Termeszetesen ezt is ugy adták elo, es ugy jutott el az osztalyfonokhoz, hogy nem vagyok hajlando reszt venni az órán. (Utana hánytam is, ha jol emlekszem) volt utana egy hasonlo, csak ott mar attol volt hanyingerem valahogy, hogy szó szerint egész órán futottunk, (ebben az esetben is hányás lett a vége) de ez lenyegtelen, csak az eleje a lenyeges.
2023. jún. 15. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!