Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy sok tanár nem enged ki órán vécére?

Figyelt kérdés
Szerintetek ki kéne engedni a diákokat óra közben? Ha nem miért?

2023. jún. 16. 10:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Az a baj, hogy sok diák visszaél ezzel. Én ki szoktak engedni őket, ha lemarad, az ő baja.
2023. jún. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
A mi időnkben még nem drogoztak a diákok. És simán kiengedtek bennünket. Aki lógni akart, be se ment az órára, nem vécére ment el 45 percre.
2023. jún. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
Töri tanár vagyok. Én mindig kiengedem őket. Szerintem ha valakinek WC-re kell menni az úgy se fog tudni figyelni az órán hiszen azzal lesz elfoglalva hogy visszatartsa. Nálam nem is kell külön jelentkezni érte, feláll és kimehet.
2023. jún. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Korod? Mert ami 8 évesen elfogadhato, nem biztos, hogy 15 évesen is.
2023. jún. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

Elméletileg a diáknak joga van ahhoz, hogy kimenjen mosdóba ha kell. Ellenben néhány tanárnál, gyakran amúgy jogos kétségek miatt ez mégsem valósul meg teljes egészében. Ellenben azért találkoztam már olyan tanárral is, aki egy kicsit átesett a ló túloldalára és semmilyen körülmények között nem engedett ki senkit, mert "óra van". Mások meg arra hivatkoznak, hogy "a jogaid akkor kezdődnek, ha teljesítetted a kötelességedet". Persze érthető, hogy elvárják a gyerektől, hogy teljesítse a kötelességeit, de a jog nem jutalom, példának élve a tanár sem csak akkor szavazhat, ha adózik.

Én amúgy kiengedném mosdóba a diákot, egyrészt tapasztalatból mondom, hogy aki arra koncentrál, hogy visszatartsa, az nem teljes mértékben az órára figyel, másrészt bárkivel lehet olyan, hogy hirtelen menni kell.

2023. jún. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 NTBS ***** válasza:
22%
Sosem engedem ki őket. Csak azt, akinek orvosi papírja van veseproblémáról. És még sose csinálta magát senki ôssze.
2023. jún. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
66%

Kiengedem őket, de jövőre ezen változtatni fogok.

Óránként van minimum 10 perce, mikor elmehet mosdóba. Hacsak nem hasmenése vagy durva felfázása van, kibír 45 percet.

De hogy az én órámról mászkáljon ki iqosozni meg snüsszözni, az hallatlan. És persze azok szívják meg, akik normálisak...

2023. jún. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
38%

"Csak azt, akinek orvosi papírja van veseproblémáról. És még sose csinálta magát senki ôssze."


De gondolom van olyan lány, aki átázott az órádon :D


Nálunk egyébként a cukorbetegeket is szó nélkül kiengedik. Tudod, ők többet isznak :D


Kérdező, az én sulimban mindenki kienged, maximum kifejezik a nemtetszésüket.

2023. jún. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
19%

Az én sulimban következő az íratlan szabály a wc-re kimenetel kapcsán. Ha valaki kimegy mosdóba akkor a tanár 5 perccel tovább tartja az órát. Nálunk 14:45-kor csengetnek ki a 7. óráról. Nem lesz népszerű az aki miatt 14:50-ig kell bent lenni.

A tanév során kétszer fordult elő hogy az osztálytársam rosszul lett ekkor a tanári látta és nem alkalmazta az 5 perces szabályt.

Néhány tanárnál simán kimehetnek a mosdóba óra közben és cigiznek, vagy snüszt raknak be. A suliban jól tudjuk hogy kinél mit lehet.

2023. jún. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Aki iskolába jár, az szobatiszta, vissza tudja tartani. (Ha mégsem, arról a tanár tud, és az nyilván más eset orvosi papírral.) A többi csak fegyelmezetlenség.

Egyre kevésbé engedem ki azokat, akik már-már rendszert csinálnak a vécére járásból, főleg mert órák alatt a vécében zajlik a drogterjesztés, a szar falra kenése meg hasonló tahóságok. És ha kiengedek is néha egy-egy rendesebb gyereket, őket is csak telefon nélkül.

2023. jún. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!