Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy sok tanár nem enged ki órán vécére?

Figyelt kérdés
Szerintetek ki kéne engedni a diákokat óra közben? Ha nem miért?

2023. jún. 16. 10:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Az, hogy törvénytelen eljárás, mivel kötelesek vagyunk kiengedni őket.

Ugyanakkor tény, hogy ezzel nagyon sokszor visszaélnek a diákok. Kimennek csak azért, hogy ezzel zavarják az órát, vagy valami baromságot csináljanak (pl. másik terembe benyissanak és bekiabáljanak). Ráadásul, mióta az egyik gyerek a wc-ben próbálta meg felvágni az ereit (igaz nem óra közben, hanem szünetben), attól is félek, hogy ha óra alatt csinál valaki hasonlót, még engem fognak elővenni, hogy felügyelet nélkül volt a gyerek.

2023. jún. 18. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
44%

"törvénytelen eljárás, mivel kötelesek vagyunk kiengedni őket"

Akkor vagyunk kötelesek kiengedni őket, ha valóban vécézniük kell, nem pedig minden egyes esetben, amikor kikéredzkednek. Nem ugyanaz!

Legtöbb gyerek simán elfogadja, ha a kérdésre, hogy kimehet-e, azt mondom, hogy nem, vagy azt mondom, hogy már csak tíz perc van hátra, bírja ki, vagy hogy épp most kezdünk egy fontos feladatba, legfeljebb akkor mehet ki, ha hamarabb végez, mint a többiek (amit többekből eleve nem nézek ki, úgyhogy ha csak összecsapja, akkor megnézem, hogy mit művelt, és ha van benne hiba, nem mehet ki, mert ki kell javítani, aztán mire kijavítja, már le is mondott a vécére menésről, hiszen tényleg szobatiszta és valójában nem is vécézni akart, csak lógni egy kicsit).

Külföldi iskolai utazáskor volt olyan, hogy a busz csak 4 óránként állt meg, mégis kibírta mind, még akkor is, amikor pedig már tényleg nagyon kellett volna pisilniük, mert az előző megálláskor túl lusták voltak kiszállni a buszból. :)

2023. jún. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"Akkor vagyunk kötelesek kiengedni őket, ha valóban vécézniük kell, nem pedig minden egyes esetben, amikor kikéredzkednek."

Nem a mi tisztünk ezt tanárként megítélni. Jog szerint te is köteles vagy kiengedi őket, és pont.

2023. jún. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"Nem a mi tisztünk ezt tanárként megítélni."

Nagyon is a mi tisztünk megítélni! Ugyanis az is a dolgunk, hogy neveljük őket, mégpedig pont nem arra, hogy a tanár teljesen hülye, hanem arra, hogy tisztességesen viselkedjen. Arra, hogy nincs értelme lógással vagy egyéb más csalással próbálkoznia, mert átlátunk a szitán, és következménye lesz, ha mégis megpróbálja nem is csak az óra alatti mosdóba járkálást, hanem pl., hogy kamu igazolást mutat be a hiányzásáról vagy ilyesmi.

Ha mindent szó nélkül elhiszel a gyereknek, azzal csak arra neveled, hogy nézze ő is hülyének a tanárokat, mint némely politikusok. És akkor így ki is neveled a következő generációjukat, akik megint csak nem akarnak majd normális fizetést adni a tanároknak még tanárhiány esetén sem, csak ígérgetnek, hogy majd így meg úgy, évek múlva, és még akkor is csak a diplomásbér 80%-át kapják majd...

2023. jún. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
18%

Barta Barát László még inni sem engedett bennünket. Bezzeg egy zugivó volt őmaga!

Isten nyugosztalja!

2023. jún. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
60%

Egyetértek a tanárokkalakik írtak az elején.


Ha pisilnem kellett a szünetben, kimentem.


De 2. osztályban történt egyik órán, hogy jól voltam, semmi bajom nem volt, aztán egyik pillanatról a másikra rámjött a pisilhetnék, de úgy, hogy azt éreztem, nem fogom kibírni.

A tanár nem engedett ki.

Nem emlékszem mennyi volt hátra az órából, talán 10-15 perc, de én a csengetésig csak arra koncentráltam, hogy visszatartsam és rettegtem, hogy be fogok pisilni, mert annyira nem bírtam már.

Szóval, ha a tanár kiengedett volna, akkor kimarad az a pár perc amíg kint vagyok, de így 10-15 perc esett ki.

Ráadásul nagyon nem tanultam meg ebből semmit, mert nem az volt, hogy a szünetben nem mentem el, hanem egyik pillanatról a másikra jött rám.

Azért emlékszem így erre, mert akkor nekem ez egy pánik volt, hogy lehet az egész osztály előtt pisilek majd be. Nem értem ennek miért kell egy 8 évest kitenni.

2023. júl. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Nem értem ennek miért kell egy 8 évest kitenni."

Az esetek túlnyomó többségében az iskolába járó 8 évesekre nem jön rá a nagyon sürgős pisilhetnék a semmiből, úgyhogy nyilván nem direkt "tette ki ennek" a tanár, hanem csak egyszerűen így sikerült.

Egyébként meg amellett, hogy a szünetben menjen pisilni, arra is meg szabad tanítani egy gyereket, hogy ha valóban nagyon-nagyon kell pisilnie óra alatt, akkor egyszerűen álljon fel és menjen pisilni, hiszen az még mindig jobb, mint ott helyben bepisilni.

2023. júl. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
76%
A gond ott kezdődik, ha a két óra közötti szünet értelmét veszti azzal, hogy a tanuló kimehet óráról. Elfogadható, ha valakinek már annyira kell pisilnie, vagy úgy rájött a hasmenés, hogy muszáj kimennie. Menjen! De, nem jó, ha a tanuló már akkor is kimegy, ha nem is sürgős neki. Talán 1 éve voltam egy gimnáziumban és épp tanítás volt. Egy terem mellett voltam és kész átjáróháznak tűnt. Folyamatosan kinyílt az ajtó, kiment egy gyerek, elment a wc-re, utána visszament, aztán nem sokkal rá, ment a következő, kulaccsal a kezében és így tovább. Én nem számoltam hányan mentek ki, de szerintem úgy 7 gyerek kimehetett a tanóra alatt, hogy wc-re menjen, feltöltse a kulacsát, stb. és én nem hiszem el, hogy ők mind tényleg megszégyenültek volna vagy a kínok kínját élték meg volna, ha kicsengetésig a teremben kellett volna maradniuk. Nem tudom egy tanár hogy tud így rendesen órát tartani, ha ennyiszer megzavarják a ki-bejárkálással. Az egyéb dolgokról nem is beszélve. 1. Egy munkahelyen nem is nézik jó szemmel, ha 45 percet nem tudsz egyhuzamban ledolgozni, mert folyton kiszaladsz. 2. A tanárral szemben is tiszteletlenség, hogy az óra közepén intézed el azt, amit a szünetben megtehettél volna. Példának okáért, én elképzelni nem tudom, hogy valaki becsöngetésig feltölti a kulacsát és 30 perccel az óra megkezdése után már rohannia kell újra feltölteni. Vagy ha tényleg fél óra alatt megivott 1 liter vizet akkor nem tud 15 percet várni kicsengetésig. De egyetemen is simán lehet találkozni hasonló hallgatókkal. Az egyik háromszor is kimegy, mert igazából már annyira unja az órát és ez a tanárnak sem jó, hiszen amellett, hogy a munkáját próbálná végezni, arra is figyel, hogy mi baja lehet a hallgatónak. A másik kimegy és 20 percre eltűnik, ami, valljuk be, a tanárnak sem jó, hiszen amellett, hogy a munkáját próbálná végezni, arra is figyel, hogy mi történt a hallgatójával, hová tűnt ennyi időre, szakítsa meg a munkáját, hogy ránézzen a hallgatójára vagy küldjön ki valakit utána megfosztva őt azzal, hogy kövesse az óra menetét, mert, ha esetleg a hallgatója tényleg rosszul lett és amiatt lett valami komolyabb baja, hogy nem néztek rá időben, akkor esetleg őt is elővehetik, de ha a hallgatója csak kiment elszívni egy cigit vagy telefonálni akkor meg feleslegesen szakította meg az órát vagy küldött ki mást.
2023. aug. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Egyetemen pont semmi felelőssége a tanárnak ilyenkor, hiszen felnőtt ember ment ki a saját akaratából, oda megy, ahova akar.


Iskolában viszont igen, nagyon is igaz, hogy tényleg nem lehet úgy normálisan a tananyagra figyelni, a tanításhoz felhasznált eszközökre, meg arra, hogy melyik diák agya épp hol tart a megértésben, ha közben 3-4 kiment, és azt is figyelemmel kell kísérni, hogy melyik mennyi ideje nem jött vissza, mert értük a tanár felelős.

2023. aug. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Igen, de példáulazt hallottam, hogy a törvény szerint ha te láttad, hogy egy ember rosszul van és nem segítettél akkor elővehetnek téged, ha komolyabb baj lesz, mert ez a komolyabb baj abból adódott, hogy elmulasztottad a segítségnyújtást.


Na már most, egyetemen kimegy az óráról Rósika és elájul folyosón és ájulás közben beveri a fejét. A folyosó üres, mert mindenki órán van. Rózsika így x időt fekszik eszméletlenül egy fejsérüléssel. Akkor véget ér az óra, kimennek a gyerekek a teremből, észreveszik Rózsikát, hívják hozzá a mentőt. Kiderül, hogy számított volna, ha Rózsika hamarabb segítséget kap.

Az első kérdés az lesz, hogy a tanárnőnek nem volt gyanús, hogy Rózsika ilyen sokáig távol van és miért nem ment ki hozzá vagy küdött valakit csak, hogy ránézzen, jól van-e. Mert, ha ezt megtette volna, Rózsika állapotának nem lettek volna súlyos következményei.

2023. aug. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!