Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha én már leérettségiztem...

Ha én már leérettségiztem bioszból és kémiából (460 pontom lett) és idén már jártam egyetemre, de mégis orvosira szeretnék menni akkor rám az új követelmények vonatkoznak? vagy csak beadom a jelentkezésem és felvesznek ugyan úgy?

Figyelt kérdés

2023. jún. 16. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem orvosi képzési területen jártál vagy jársz egyetemre, akkor az egyetlen módja annak, hogy az orvosi egyetemre bekerülj az, hogy újra felvételizel jövő februárban, pontosan úgy és ugyanazokkal a feltételekkel, mintha végzős középiskolás volnál. Természetesen az esetlegesen elhasznált államilag támogatott féléveidet már soha nem kapod vissza.
2023. jún. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és ha orvosi képzésen jártam egy évet Pesten, de át szeretnék jelentkezni másik városba?
2023. jún. 16. 12:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2: Ha az orvosin legalább két lezárt aktív féléved van és teljesítettél annyi kreditet, továbbá a súlyozott kreditátlagod elég magas ahhoz, amennyit a fogadó intézmény az átvételhez előír, akkor van esélyed átjelentkezéssel próbálkozni. Ehhez kérvényt kell benyújtanod a fogadó intézmény felé, csatolt dokumentumokkal. Azonban tudnod kell, hogy a fogadó intézmény még ezeknek a minimális feltételeknek a teljesülése esetén sem köteles átvenni, helyhiányra hivatkozva elutasíthat. Továbbá azt is simán megtehetik, hogy ugyan átvesznek, de csak költségtérítésesnek. Úgyhogy egy újabb felvételizés sokkal biztosabb módszer.
2023. jún. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Jól írta az előző válaszoló. Talán még annyival egészíteném ki, hogy esetleg a pótfelvételit is érdemes megpróbálni (ha februárban nem jelentkeztél sehova), mert akkor még a régi pontszámítás lesz érvényes. Ugyan kicsi az esély rá, hogy maradnak államis helyek, de előfordulhat. Augusztusban figyeld majd a felvit, hátha szerencséd lesz.
2023. jún. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

"át szeretnék jelentkezni másik városba?"

. Akkor megnézed adott egyetem TVSZ-ét.

2023. jún. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!