Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A rajzóra fejleszti a kézügyes...

X0 kérdése:

A rajzóra fejleszti a kézügyességet: a rajzon kívül ez hol jön elő?

Figyelt kérdés
Általános iskolában a 8 év alatt végig kötelező volt a heti 2 rajzóra, gondolom most is. Azt elfogadom hogy fejleszti a kézügyességet: jobban fog tudni rajzolni, festeni. Csakhogy a gyerekek többsége nem lesz festő, grafikus, szobrász, meg úgy általában művész se. Ha egy ismerősének le kell rajzolnia egy térképet, hogy odataláljon valahova, az jobban fog menni a rajzórai gyakorlástól? És ha lakás alaprajzát kell lerajzolni? Na mert a műszaki rajzot szerkesztjük, így annál nincs hatása. Szebben fog írni tőle? Most nem arról van szó, hogy írni-olvasni tanuláskor a betűket jó nagyban vastag színes ceruzával lerajzolják hogy rögzüljön: az nem is rajzórán megy. A számjegyek tanulásakor a számjegyet is ugyanígy, az se rajzórán megy. Mi haszna van belőle egy bolti eladónak, programozónak, hogy rajzórán gyakorolta a rajzolást? Kiszámoltam: ha nem lennének humán tantárgyak, 6,5 év alatt le lehetne tudni az általános és középiskolát, ha az egész bolygón csak 1 nyelv lenne, így nem kellene idegen nyelven tanulni, 6 év alatt is. Köszi.

2023. jún. 18. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szeza testnevelés, technika és rajzóráknak sokkal inkább az a jelentősége, hogy kikapcsoljon és egy kicsit más agyterületeket mozgasson meg.

Azzal, hogy a kezedet íráson kívül másra is használod sokat segít az agy fejlődésében közvetetten.


Másfelől meg szerintem igen, hasznos egy kis térábrázolást tanulni.


Harmadrészt nem csak munkához kellenek ezek a mozgások, szerintem sok ember fedezte fel valamelyikben a hobbiját, de ha tiniként ebben élte meg a gondjait és nem a cigiben szerintem már megérte.

2023. jún. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. 7 évbe így is belefér a 12 év felesleges tantárgyak nélkül. Mondjuk a középiskolai irodalomtanárom azt mondta, hogy ötleteket meríthetünk belőle, hogy egyes helyzeteket hogy lehet megoldani. Csak azt nem tudom, hogy ki volt az, aki fegyvert fogott rájuk, hogy ha össze merik szedni, hogy milyen helyzeteket hogy lehet megoldani, akkor lelövi őket. Ha összeszedték volna, elég lenne ezeket megtanulni, nem verset/novellát/regényt elemezni, életrajzokat meg irányzatokat tanulni. Szóval ének-zene, történelem, irodalom, középiskolás nyelvtan, erkölcstan/hittan, dráma, tánc, stb. nélkül 7 év alatt meg lehetne csinálni 12 év helyett.
2023. jún. 19. 20:01
 3/5 A kérdező kommentje:
Kimaradt felesleges tárgyak: Hon- és népismeret, 2. idegen nyelv, természettudományos gyakorlatok (aki érdeklődik iránta, van akinek egyetemi szintű elmélet kell mert az érdekli, a kísérletek neki unalmasak, mert már úgyis ismeri), művészetek, filozófia. Az etikáról nem nyilatkozok, mert nem ismerem: én már rég leérettségiztem, nekünk még nem volt. Szabadon választhatók is vannak a listában: nem tudom, lehet-e hogy egyiket se választják a gyerekek, ezért írtam be, mert amikor mindegyik szabadon választható felesleges, de legalább 1-et kell választani, akkor 1 felesleges kötelező, ezért írtam be a listára. 8 osztályos gimnáziumban vannak még egyéb feleslegesek is.
2023. jún. 19. 20:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerinted mik a fontos tárgyak, ha mondjuk a természettudományok nem? (amik leírnák a világ működését, beleértve minket is?)
2023. jún. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én a felesleges tárgyakat soroltam fel. Természettudományos tárgyat én nem látok a listában, csak humán tantárgyat: kultúra, művészet. A kísérletekről írtam hogy van akinek unalmas mert már ismeri, helyette egyetemi szintű elmélet kellene neki: fizika, kémia, biológia, stb. A fontos tárgyak: írni-olvasni megtanulni, matematika, informatika, fizika, kémia, biológia, földrajz, technika, testnevelés, idegen nyelv.
2023. jún. 19. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!