Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket tartjátok nehezebbnek...

Melyiket tartjátok nehezebbnek? Írásbeli vagy szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés
2023. jún. 19. 15:35
A kérdező szavazást indított:
Írásbeli
Szóbeli
28 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Ha jóindulatú tanároknál vizsgázol, akkor az írásbeli. Ha rosszindulatúaknál, akkor a szóbeli nehezebb.
2023. jún. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a szóbeli sokkal nehezebb. Introvertált és önbizalomhiányos vagyok, szóba se jön, hogy majd kidumálom magam, mint néhányan. Meg ugye ha 1 témát nem tudok, az szóbelin nagy gond, ha épp azt húzom, írásbelin viszont vannak egyéb kérdések is, amikre kaphatok egy csomó pontot.
2023. jún. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2: hasonlóan állok hozzá, bár eléggé extro vagyok.

Írásbelin nem egy szűk témában kell jól teljesíteni, hanem legalább tíz külön témakörből van több kérdés.

2023. jún. 19. 20:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szóbeli, rendszeresen alulteljesítek, mert egyszerre kell az agyamnak feldolgozni az új helyzetet, az új környezetet, és ja, hogy beszélni is kéne.

Írásbelin sokkal szabadabbnak érzem magam, több idő van gondolkodni egy kérdésen, javíthatok is utólag, ha rájövök, hogy hülyeséget írtam.

Tudom, hogy fontos a szóbeli felelés gyakorlása is, de ezt gyerekkorban kéne, akkor meg a legtöbb órán kínzás... (kiállsz a tábla elé, szembenézel húsz emberrel, fantasztikus érzés minden kicsit is visszahúzódóbb gyereknek :D)

2023. jún. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4: szerintem is. Az írásbelin 3x annyi időt adnak, mint amennyivel kényelmesen meg lehet oldani, mindent át lehet gondolni. Szóbelin azonnal kell tudni, és azt a két-három kérdést amit feltesznek
2023. jún. 20. 15:16
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Nekem olyan vegyes érzelmeim vannak,de valóban függ attól milyen tanárok illetve milyen az elnök szóbelin. Nekem hálistennek szerencsém volt,mert segítőkészek voltak. Viszont azt tudom mondani a Töri nagyon nehéz hiába van ott az atlasz nem mindegy mit magyarázol,szóval aki készül azt javaslom hogy a Törit nézze át,nekem a többi ment minden semmi gond nem volt,az előtte való izgulás több volt mint a szóbeli.
2023. jún. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem értem sokan miért istenítik ennyire az atlaszokat. "Atlasszal 4-esre le lehet felelni), miaf, az csak térkép, és pár dátom évtized pontossággal.
2023. jún. 22. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!