Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME 0 fizika tudással?

BME 0 fizika tudással?

Figyelt kérdés

BME gépészmérnökire mennék.

Néztem a követelményeket, és elfogadják a történelmet meg a magyart is. Emelt töriznék(kell 1 emelt), matekból csak közepet tennék jövőre kb ilyenkor.


Viszont 0 fizika tudásom van. HA, úgy adódna, hogy felvesznek akkor nyílván próbálnék magamtól ismételni, átnézni a gimis fizikát, de ilyen gyér tudással, h kb gőzöm sincs mi az az elektron, lehetséges bent maradni?

Szerintem a kellő szorgalmam megvan hozzá ,azzal nincsen baj, de elmagyarázzák(vagy legalább átvesszük[ha nem annyira segítőkész a tanár]) az elejétől?


Mondjuk lehet, hogy fel se vesznek, de az más kérdés xd



2023. jún. 18. 20:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%
Ne szívasd magad, tapasztalatból írom.
2023. jún. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Sokat segítettél🙏🙏🙏
2023. jún. 18. 20:49
 3/27 anonim ***** válasza:
96%

Én nem értem a jövő mérnökeit. 0 fizikatudással mit szeretnél?

Kezdj el mielőbb tanulni fizikát, különben ki fogsz bukni, mint annak rendje és módja.

Nem is értem, miért tanulja valaki emelt szinten a történelmet, majd akar mérnök lenni. Mielőbb add le a történelem faktot és vedd fel a fizika és matek faktot.

2023. jún. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%

Az a BMEn szerintem általánosan igaz, hogy mindent elmondanak nulláról. Tehát technikailag végig tudsz csinálni fizikás tantárgyakat úgy, hogy akkor találkozol mindennel előszőr, csak nyílván picit nehezebb lesz.


Ettől függetlenül, hogy megnyugtasson. A BMEn láttam sok matek faktost kibukni az első félév után Analízis miatt. Hiába voltak gimiben jók matekból és hiában tanulták a BMEs első féléves matek tananyágnak az 1/8 részét felületesen régebben. Az egyetemen nem tudtam teljesíteni.


Szerintem nem sokat számít, hogy ki milyen tudással érkezik. Inkább az, hogy amikor már a BMEn van mennyi energiát fektet bele.

2023. jún. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Lehet én vagyok a kivétel🙄

Négyesnek köszönöm az értelmes választ!!

2023. jún. 18. 20:52
 6/27 anonim ***** válasza:
84%
Azért azt hogy mi az hogy elektron alapműveltséghez sorolnám, nem fizika tudáshoz.
2023. jún. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
❤️❤️❤️💕💕💞
2023. jún. 18. 21:02
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit tennék hozzá, hogy ha felvesznek, nyáron húzd fel a matek tudásodat és fejleszd a matematikai készségeidet intenzív önálló tanulással, esetleg magántanárhoz járással. A BME-n szinte mindennek a matek az alapja, s aki otthonosan mozog a matematikában, zsigerből átlátja a matematikai öszefüggéseket, annak lépéselőnye lesz szinte minden tárgyból.
2023. jún. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Vagy egy jó platform a mateking.hu


Volt Analízis 1 gyakvezem csinálta ezt az oldalt. Elég durván felpörgött. Mivel a BMEn dolgozik, így a BMEs része a matek kurzusoknak elég jó és nagyban tényleg lefedi az egyetemi matekot. Tehát konkrétan ez a tökéletes felkészülés látatlanban. Lazán megéri a 4,3K-t ha tényleg előre akarsz készülni.

2023. jún. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
92%

"Hiába voltak gimiben jók matekból "

Manapság már nyilván a műegyetem sem a régi. Régen én nagyon sokat profitáltam a középiskolás matematika gyakorlásából. Az, hogy fejből köptem, hogy a függvény képe hogy változik, ha a független változót szorzom, vagy adok hozzá konstanst, vagy a függvényt szorzom, stb, hogy melyik szögfüggvény melyik negyedben pozitív vagy negatív, hogy 100 %-os biztonsággal szoroztam és osztottam komplex számokat algebrai alakban, s míg a többiek először átalakították más alakra, és akkor szoroztak, én már kész voltam, az összes nevezetes azonosságon nem kellett gondolkodnom, az a fél órás zh-ban adott 40 perc előnyt. :D

Szerintem a #8 ad jó tanácsot.


Mondjuk én nem értem, hogy miért kacsingat valaki mérnöki pálya felé, ha eddig tökéletesen nem érdekelte a jövendő szakterületének alapja (ha az egész fizika nem érdekelte, akkor nyilván benne volna az is, hogy sem a villamosmérnökség alapjait, sem a gépészmérnökség alapjait, sem bármi satöbbi alapjait eddig semmibe nem vette. Én úgy mentem a villamosmérnöki karra, hogy a középiskolában ezeket szerettem, villamos készülékek, villamos mérések, villamos művek, automatika, villamos védelmek, ilyesmik. Nem sok előnyt jelentett az egyetemen, hogy ezekből ötös voltam középen, de tudtam, hogy ezekkel örömmel fogok foglalkozni magasabb szinten is. Hát írásod szerint az Aranybullából jobb vagy, mint a kéttámaszú tartóból...

2023. jún. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!