Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Javító OKJ vizsgára van...

Javító OKJ vizsgára van lehetőség?

Figyelt kérdés
Pár héttel ezelőtt végeztem el a Szoftverfejlesztő OKJ képzést 4-es osztályzattal. A felvi.hu rendszerébe való feltöltéskor szembesültem vele, hogy az 5-ös bizonyítványért 400 pont jár a felvételi eljárásban. Tudomásom szerint kb.: 3%-al maradtam le az 5-ös osztályzatról. A kérdésem az lenne, hogy van-e lehetőség egy javító részvizsga teljesítésére, akár önfinanszírozott módon.

2023. jún. 21. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Teljesen mindegy hogy 4 vagy 5, egy szoftverfejlesztő OKJ-nek semmi értéke nincs a munkaerőpiacon. Ha 5 lenne akkor sem kellenél 1 cégnek sem.
2023. jún. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem teljesen értem, a kérdésed, mert keverednek a fogalmak a kérdésben. Azért megpróbálok választ adni.

OKJ, ami a fő kérdés, azért, azt hiszem 32 többletpont jár. Teljesen mindegy, milyen jegy szerepel benne.

Amiről a kifejtés szól az, hogy számít a jegy azaz FOSZK (Felsőoktatási szakképzés), az egy egyetemen belül lévő 4 féléves (2 éves) képzés, amit, ha eredményesen elvégzed beszámitják a BSC képzésbe. Ott számít, hogy milyen a jegy, ez az amit a kifejtésben mondasz.

Ami nem tiszta nekem az hogy pár héttel ezelőtt végezted el az OKJ, ami nem valós,mivel utolsó OKJ vizsgát 2022 december 31. lehetett tenni. Ez után az OKJ felvaltotta, jogutódja lett az úgy nevezett képesítő vizsga, ami az OKJ vizsgával egyenértékű végzettséget jelent.

Amennyiben OKJ, vagy képesítő vizsgát szereztél szakgimnáziumban, technikumban, vagy felnőtt képzés elvégzése után a felnőttképző intézményben (OKJ), vagy Független vizsgaközpontban (képesítő vizsga), akkor teljesen mindegy a bizonyítványban szereplő osztályzat, mivel fixen 32 többletpont szerezhető a felvételi eljárásban, tehát javítani teljesen felesleges ilyen értelemben.

Amennyiben az egyetemen FOSZK képzést végeztél, ott valóban számít az erdemjegy a pontszámításnál. Ebben az esetben kérdez meg az egyetemen, hogy van a lehetőséged javítani, amennyiben igen, annak mi módja. Ez esetben egyetemenként eltérő feltételek lehetnek.

Remélem tudtam segíteni.

Szép napot!

2023. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Én is így tudtam, hogy hogy az OKJ képzések 2022 december 31-ével véget érnek, viszont (az okát sajnos nem tudom) a mi iskolánkban még volt rá lehetőség és ténylegesen OKJ-s képzést végeztem, mivel a vizsgabizonyítványomban is ez szerepel.


A felvi.hu-n úgy írják, hogy szakirányú OKJ esetében számolható OKJ-ból, ha az adott szakon rendelkezik emelt szintű érettségivel a felvételiző. Így 4-es osztályzat esetén 320, 5-ös esetén 400 pontot jelent a felvételi eljárásban.


[link]

2023. jún. 21. 16:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


2 vagyok: Értem. Jelenesetben nem tudok a továbbiakban semmi okosat mondani, butaságot pedig nem szeretnék.

Igazság szerint nekem már van egy diplomám és 2024 szeretnék jelentkezni BSC képzésre, viszont más szakirányban, mint az első diplomám és nézegettem a dolgokat (Tudom, hogy 2024 megint változások lesznek).

Azaz OKJ dolog meglepett, mert én most tanulok logisztikát felnőttképzésben és képesítő vizsgát tehetek, majd független vizsgakozpontban. Azt mondta a tanárom, hogy technikumban is képesítő vizsgát tesznek a végén csak mások, sok esetben összetettebbek a képzések.

Én a 32 pont inenn szedtem:

[link]

A FOSZK dolgot meg onann, hogy egyik kollégám, úgy felveteli zik a BSC képzésre, meg sok csoporttársam is FOSZK beszamitassal jött BSC képzésre

[link]


Kérlek ne érts félre nem akadékoskodni szeretnék csupán beszúrtam, hogy mire alapoztam soraim.


Köszönöm neked a linket.


Ne haragudj!

Szép napot!

2023. jún. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valóban megváltoztatták (szigorítottak az okj vizsgarendszeren is).

A kérdező jól tudja tényleg annyi pont jár egy ötös osztályzatért. A régi rendszerben járt 32 pont minden osztályzatra.


És sajnos nem javítható. A régi okj-nál sem volt ez lehetséges. Mert ha munkához kell akkor a munkáltatót nem fogja érdekelni, hogy most 2-es vagy 3-as van beleírva. Nekik csak a papír megléte fontos...


Ha javítani szeretnél akkor összekéne hívni megint egy vizsgabizottságot ahol újra kellene a gyakorlati és elméleti vizsgát tenned. Ennek nem lenne értelme... Ez nem érettségi. Bár megoldhatnák, ha továbbtanulás a cél vele,hogy önköltséges formában lehessen újravizsgázni...

2023. jún. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A 2-es és 5-ös válaszolónak köszönöm szépen a korrekt válaszokat! :)
2023. jún. 21. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!