Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok, nem zavar hogy a...

Orvosisok, nem zavar hogy a huszas éveitek csak a tanulásra mennek rá?

Figyelt kérdés

Van egy orvosis ismerősöm akinek elege van az egészből. Az év nagy része, a napjai, a nyara is a gyakorlatra megy el.

Persze párszor el tud menni, de titeket nem zavar hogy nem igazán lehet spontán életetek? Hogy bármikor elmentek, bulizni stb?

Milyen a megélésetek ezzel, nem érzitek azt hogy kimaradtok valamiből?

Meg erasmus, külföld stb persze nem mindenkinek igénye ez



2023. jún. 23. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Az unokaöcsém most 28 éves. Jelenleg harmadéves rezidens. Tavaly nősült idén született gyereke. Sosem volt egy bulizós alkat így őt nem zavarja, hogy nem szórakozott.
2023. jún. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
A lányomat nem zavarta, volt társasága, de ettől tanult. ma már saját önálló praxisa van Németországban és nem bánta meg.
2023. jún. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem, hiszen nem haszontalanul töltöm az időt, hanem céljaim elérése érdekében fáradozom. Ha 40 éves koromban visszatekintek, akkor elmondhatom, hogy nem az időt fecséreltem, hanem kihasználtam. Ne felejtsük el, hogy a húszas évekre jellemző a lendület, a világmegváltás, a céltudatosság, a tűz, ami későbbi korokban csillapodik. Nem véletlen, hogy az egyetem sokak életében erre az időszakra esik.
2023. jún. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem orvosis vagyok, hanem a kutatói pálya vonz, szóval időben hasonló a helyzet a képzéseimmel (most taposom a kilencedik évem az egyetemen). Nem zavar, egyszerűen mert ez a legjobb dolog, amit csinálhatok. Ha ez nem lenne, nem látnám értelmét a dolgaimnak, kevésnek éreznék minden mást. Gondolkodtam én is különböző szakmákban és karrierutakban, nekem pont az volt a bajom velük, hogy nagyon hamar megunnám őket, nagyon hamar kimeríthető bennük az izgalom-faktor. Dolgoztam/dolgozom egyetem mellett az iparban is, inkább unalmas és kiábrándító az ezredik olyan probléma, amiből, ha jó vagy, már nem nehezebbet kapsz, hanem csak többet. Örülök, hogy nem arra mennek el tisztán a húszas éveim, hogy minden napom egyforma, legalábbis én úgy érezném magam, ha csak az irodista munkám lenne és mellé nem strapálnám magam tanulással meg kutatással. Nagyon kevés lenne az az inger és lehetőség, ami ott adott és megértem, hogy más egy kényelmes életre vágyik, de engem az csak megölne. Nem lennék szellemileg lemozgatva és szerintem belebetegednék ebbe.


Szoktam bulizni, szoktam nyaralni, lazsálni, nyilván keveset, mert "másfél állásban" vagyok, de nem lenne meg a varázsa, ha mindig ezt csinálnám. Mikor elmentünk a családdal egy wellness hétvégére, az első napra szükségem volt, feltöltött, éreztem, hogy jót tesz az elgyötört lelkemnek és a stressz miatti kialvatlanságomnak a meleg termálvíz, de másnap már vágytam haza. Ültem a vízben, néztem magam elé és gyakorlatilag malmoztam, mert üresjáraton pörgött az agyam ahelyett, hogy valami (számomra) szórakoztatót csinálok szellemileg. Egy idő után kiürülnek a bulik és a pihenős napok. Kell valami tartalom, ami fenntart gondolkodni este, aminek kíváncsian esel neki reggel.


Pedig egyébként abszolút társasági ember vagyok.

2023. jún. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Erre a kérdésre így nem tudok igennel vagy nemmel válaszolni, mert egyáltalán nem érzem úgy, hogy a tanulásra mennének el a 20-as éveim. Van az évben kb. 2x1,5 hónap, ami tényleg kemény, mert nonstop tanulni kell, de az év 9 hónapjában ugyanúgy élem az életem, mint bárki más. Bármikor elmegyek nyaralni, kirándulni vagy bulizni, ha ahhoz van kedvem. Jó, persze nyáron egy évet leszámítva mindig van 1 hónap nyári gyakorlat is, de szakmai gyakorlat más szakokon is van. 😀 Ami meg szorgalmi időszakban van, az benne van az órarendben, és hát órákra járni szintén nem csak orvosin kell.

Én nem voltam erasmuson, de nem azért, mert a tanulmányaimat féltettem, hanem mert nem éreztem kedvet ahhoz, hogy 1 teljes félévig el legyek szakítva a családomtól, páromtól, és valószínűleg, ha nem orvosira járnék, akkor se mentem volna. Amúgy több embert is ismerek, aki volt, főleg ötödévben szokás kimenni.

2023. jún. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Nem.

A célomért tanulok és minden percét szeretem.

Emellett azért nem 0-24 a könyvek felett görnyedünk. Nekünk is van életünk, jarunk bulizni.

2023. jún. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én jelenleg kicsit azt érzem,hogy kezdek megfáradni, ez a vizsgaidőszak brutális volt és még mindig van hátra 1 vizsgám. Most még nem szeretnék csúszni, de ha a későbbi években ez előfordulna, egyre inkább úgy vagyok vele,hogy lehet nem bánnám. Talán jót tenne az az 1 év szünet és pihenés. Megbánni viszont egyáltalán nem bántam meg,hogy ezt választottam, nem tudnék mást csinálni egyszerűen. De, elmennek a 20es éveim erre, viszont ez a lehető leghasznosabb amire elmehet. Meg kell talalni az egyensúlyt a szabadidő és a szórakozás között. Én is küzdök ezzel de megvalósítható. Pl most azért is ennyire kemény ez a vizsgaidőszak mert szorgalmiban kevesebbet tanultam mint ezelőtti félévekben es nem bánom,hogy inkább a barátommal töltöttem az időt helyette vagy más kikapcsoló tevékenységet végeztem. És egyébként csak az első 2-3 év az ami nagyon száraz sokszor és nehéz élvezetet talalni benne, na meg a vizsgák is nagyon nehezek. Utána könnyebb és érdekesebb az egész. Szóval lényegében nem kell annnyira sokat kibírni.:)
2023. jún. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Az élet nem ér véget 30 után, és ha belegondolok, hogy milyen lesz a jövőm, az mindig motivál, hogy ne adjam fel pusztán némi szórakozás kedvéért. Mindennek meg van az ára, de én szívesen feláldozom sokszor a szabadidőmet, hogy a jövőben azt csináljam, amit szeretek :).
2023. jún. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak az jut eszembe, hogy "tudnék mást csinálni, ami jobb ennél?"


És a válaszom az, hogy nem. A szórakozás így is belefér (igaz, kevesebb), de kizárólag szórakozásra úgysem lehet építeni az életet. Dolgozni tudnék helyette, de lehet hamar beleunnék, ha olyan munkát kellene végeznem, amihez nem kell ennyi tanulás. Az anyagiak egy jogos pont, jobb lenne pénzt keresni ehelyett, de az is olyan, hogy önmagában üres lenne egy idő után. Családom lehetne, de arra nem állok készen és karrier után lehet család, de egy gyerekkel a nyakadon már nem ugrálsz úgy. Szóval marad ez.

2023. jún. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
En nem bánom. Sose vágytam minden hétvégén bulizni, és csatt reszegre inni magam. Sose élveztem 2 óránál többet nagy tarsasagokban és bármennyit alszok, éjfélre már álmos leszek, így az ejszakara kimaradás 4 év alatt kb 2x történt meg, bulikba is csak párszor voltam, főleg első év első felében amikor rengeteg golyaknak szóló buli és esemény volt. Én szorgalmi időszakban is szoktam tanulni, így eddig még nem akartam meghalni vizsgaidoszakokban, de azért nem elég szorgalmi időszakban tanulni, vizsgaidoszakban így is a napi 6-8 óra nekem simán megvan. Én szeretem hogy ezt tanulom, és azt is remélem hogy a munkám lesz a hobbim, de azért nem való mindenkinek azt el lehet mondani. Bár nekem sok szaktarsam bulizta végig az összes evet eddig és sose csúsztak, nekem ez valószínű nem menne;)
2023. nov. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!