Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Neveléstudomány mester képzés...

Neveléstudomány mester képzés esetén melyik hasznosabb specializáció?

Figyelt kérdés

a kora gyermekkor pedagógiája?


vagy


művészeti nevelés?



Szociálpedagógia alapképzéssel rendelkezem, jelenleg Mentálhigiénés mester képzésre járok, jövőre végzek. Utána szeretnék egy hitéleti, Református hit- és erkölcstanoktató szakirányú képzés elvégezni (számomra fontos a vallás- és érdekel ez a képzés). Viszont gondolkozom a Neveléstudomány mesterképzésen, mennyire éri meg elvégeznem? Ti hogy döntenétek a helyemben? doktori képzésre nem szeretnék menni, mivel az már sztem nem nekem való, így megadom másnak a lehetőséget... :D



2023. jún. 25. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezekkel el is lehet helyezkedni? Hol? Mert nekem gyanús, hogy kb. egyikkel sem mész sokra. Hitoktató képzést, ha el is végzed fog alkalmazni az egyház? Ha igen hány órában? Milyen órabérrel? Csak azért, mert errefelé azt tapasztalom, hogy inkább az ismerős lelkészek gyerekeit alkalmazzgatják és sokszor nekik sem tudnak annyi óraszámot adni, hogy elég legyen egy teljes állásra. Pedig itt több református iskola is van. A kisebb helyeken meg azt a heti pár órát a lelkész inkább megtartja magának. Az erkölcstant a legtöbb iskolában megtartja akinek éppen belefér az óraszámába, ezért nem fognak külön embert felvenni.

Szóval én inkább keresnék egy olyan képzést, amivel normálisan el is lehet helyezkedni. Mert ez egyik sem az és bár az idealizmus szép dolog piszok hamar tud jönni a kiábrándító valóság.

2023. jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a hitéleti képzés tudom,hogy nem keresett, viszont ezt tényleg magam miatt végezném el, nem másért..
2023. jún. 25. 11:59
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

Esetedben semmi értelme elvégezni. A neveléstudományi mester két esetben hasznos, vagy akkor, ha kutatni akarsz az adott tudományterületen, vagy akkor, ha kell egy mesterdiploma, hogy bértábla alapján többet kapj pedagógusként.

Mivel rád egyik sem igaz, ezért tök mindegy, milyen specializációval végzed, se több, se kevesebb nem leszel egyikkel se a másikhoz képest. Válaszd azt, ami jobban érdekel, és szívesebben tanulnád.

2023. jún. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!