Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárok, pedagógusok! Mit...

Tanárok, pedagógusok! Mit gondoltok erről? Túlzott optimizmus?

Figyelt kérdés
[link]

2023. jún. 25. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem túlzott optimizmus.

Most pár év alatt annyira tönkre megy az oktatás, hogy utána újra kell építeni, és ahhoz kellenek már majd fiatal tanárok, akiket majd meg kell becsülnie az akkori társadalomnak.

2023. jún. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Finoman szólva is túlzott optimizmus. Mai fejjel nem lennék olyan hülye, hogy tanárnak menjek. Alacsony fizetés, idióta oktatáspolitika, neveletlen kölykök, hisztis szülők, nulla előrelépési lehetőség... Köszönöm nem inkább megyek egy multihoz 2-szeres kezdőfizetésért.
2023. jún. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Multinál 520 nettó a kezdőfizu tanárszakos diplomával?
2023. jún. 25. 15:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Öhm... embeürnk azt veszi alapul, hogy a tanárok a pénz, pontosabban a fizetésük, miatt hagjyák el a pályát.

Ez azt jelenti, hogy egyszerűen nem érti miért zavarognak a tanárok az utóbbi időben. Pont, mint a kormány...

Innentől kezdve nemhogy optimista lenne a dolog, de egyszerűen vak.

2023. jún. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

"Multinál 520 nettó a kezdőfizu tanárszakos diplomával?"


Attól magasabb IT részlegen SZJA kedvezménnyel, a végzettség pedig mind1, nekem is van kollégám matematika-fizika szakos tanári diplomával aki szoftverfejlesztő.

2023. jún. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5ös, légiirányítóként meg még annak is a dupláját kapod és csak egy helyi képzést kell elvégezned.

Őszintén, a témát tekintve számít ez?:D

2023. jún. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen reményekkel kezdtem meg a mesterképzést 2012-ben: mire végzek, nagyon jól fogok keresni, hiszen a mindenkori minimálbérhez kötik majd a fizetésemet!

A végeredményt tudjuk.

Nem szabad erre apellálni ebben az országban, ezzel a vezetéssel.


(Mindazonáltal én tényleg elhivatott voltam (vagyok? nem is tudom már), tehát, ha nem lengették volna be az életpályamodellt, akkor is pedaképzésre mentem volna.)

2023. jún. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Optimizmusomat a mostani anyagi megbecsülés tarthatatlanságára és a kormány ígéretére alapozom."


Hát...

2023. jún. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a kormány még csak nem is igért versenkyépes, értékálló fizetést.

Egyszeri (oké, többlépcsős) emelést igért, ami X időpontra Y összeget fogja elérni. De ezt is külső tényezőkhöz köti. Azt egy szóval sem mondta, hogy a rákövetkező évben a piaci változásoknak megfelelően versenyképesen fogja tartani a fizetést.

Nagy eséllyel az lesz, hogy 2028-ra meglesz a híres 800.000es fizu (amikor egy átlag SSC-s dolgozó 1 milliót keres majd ugye, de ez mindegy)... aztán 2029-ben semmi, 2030-ban semmi, 2031-ben semmi, 2032-ben semmi stb... és végül a takarító bére megint utoléri a pedagógusok bérét, mint 2020-ban. És akkor megint lehet tüntetni meg sztrájkolni és megint teljesen jogosan mondható, hogy sz*rt sem ér a pedagógusi fizu.

Csak közben persze folyamatosan rontják a munkakörüményeket. Hisz most is elsősorban ezt cisnálják..

2023. jún. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!