Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2023-as érettségi átlagok?

2023-as érettségi átlagok?

Figyelt kérdés
Elsősorban az emelt biológia és kémia átlaga érdekelne, erre vonatkozóan tudtok esetleg adatot/forrást? Esetleg személyes tapasztalat?:)

2023. jún. 28. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A mostani statisztikák talán még nincsenek meg, hisz éppcsak véget értek a vizsgák, de az oktatas.hu oldalon ez is fenn szokott lenni.
2023. jún. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly a ponthatárok kihirdetése előtt 2-3 nappal rakták fel a hivatalos érettségi statisztikákat. Szóval szerintem idén is kb akkorra várható.

De egy-két nem hivatalos statisztikát már lehet találni: [link]

2023. jún. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)
2023. jún. 28. 19:50
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Elvileg idei érettségik nehezebbek voltak, szóval papíron alacsonyabb lesz az átlag.
2023. jún. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4: Ki szerint? A mostani érettségizők persze, hogy ezt állítják, az éles vizsga mindig nehezebbnek tűnik, mint egy otthon megírt feladatlap. Én felkészítő tanároktól pont azt hallottam, hogy az idei emelt biosz-kémia teljesen átlagos nehézségű volt. De ezt pontosan megmondani majd csak a hivatalos statisztika közzététele után lehet.

Viszont a ponthatárok kialakulásának a mostani érettségik csak egy részét képezik. Orvosi esetén nem elég az idei érettségiket nézni, mert sokan nem először próbálnak bekerülni és nekik lehet októberi, tavalyi, de akár még korábbi érettségi eredményük is. Emellett még az is nagyon fontos tényező, hogy egy szakra hány embert vesznek fel, illetve az is, hogy hányan jelentkeztek az adott szakra.

Ezt a három fő tényezőt együttesen kell vizsgálni. Csak az egyik alapján kijelenteni, hogy csökkenés/növekedés várható, elég merész dolog.

2023. jún. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5: Teljesen egyetértek!

Sajnos egyes egyetemeken nagy a túljelentkezés, szóval a ponthatárok változását nagyon nehéz lenne megtippelni. Te mit gondolsz, merre fognak mozogni?

(egyébként szerintem is hasonló nehézségűek voltak idén az emeltek, de én mégis azt hallottam, szintén javító tanároktól, hogy elég gyengén sikerültek)

2023. jún. 29. 07:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6: Gondolom ez azért attól is függ, hogy ki, milyen körökben mozog. Én a környezetemben azért bőven hallottam 80% fölötti emelt biosz-kémia eredményeket. De lehet csak azért, mert egy biosz-kémia speces gimibe jártam és ott átlag feletti eredmények születtek. Kis minta alapján levont következtetések általában nem túl reprezentatívak, ezért kell megvárni a hivatalos statisztikát.

Amúgy ha engem kérdezel, akkor egyik orvosin se lesz csökkenés. Vidéki egyetemek szerintem a 2019-es ponthatárok körül lesznek. A SOTE-n esetleg lehet stagnálás, de szerintem ott is valószínűbb a pár pontos emelkedés.

2023. jún. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7: Persze, függ a környezettől, egyértelműen, csak én elég nagy szélsőségeket tapasztaltam, az 59%-os kémiától a 98%-ig mindenféle született körülöttem, ezért próbáltam mérlegelni nagyjából, mi lehet az átlag. De persze sok értelme tudom, hogy nincsen, majd az országos statisztikák megmondják, ez inkább ilyen önnyugtatás részemről:)

SOTE szerintem is rekordot dönt, vidéken meglátjuk, ott elsősorban stagnálás várható szerintem, max pár pont emelkedés.

2023. jún. 29. 09:50
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

En idén írtam mindkettőből emeltet és véleményem szerint a biosz könnyebb volt mint például a tavalyi, a kémia meg nehezebb. Osszessegeben egyik se volt nagyon nehéz, én a kemiatol nagyon féltem hogy elszurom de végül az is 76% lett, a biosz meg 92

Teljesen egyetértek hogy az éles vizsga mindig nehezebb, más körülmények és társai. Nekem 464 pontom lett, de amennyiben jelentkeztek egyetemre főleg orvosira, meg fogorvosira (en azt jeloltem) nem nagyon tudok megnyugodni

2023. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9: nem tudom melyik városba jelentkeztél, de annyit nyilván sehol nem fog emelkedni, még Pesten sem
2023. júl. 1. 16:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!