Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Széchenyi István Egyetem vagy...

Széchenyi István Egyetem vagy Neumann János Egyetem?

Figyelt kérdés

Járműmérnök szakra jelentkeztem , de nem tudom eldönteni, hogy a győri Széchenyi István egyetemet vagy a kecskeméti Neumann János egyetemet jelöljem meg elsőként. Mind2 Bsc szak elvégzése esetén mehetnék a Széchenyi István egyetemre Msc-ni? A lehetőségek mind2 esetben adottak a szak elvégzését követően? Ha jól tudom a Széchenyi nehezebb, de ez az eltérés jelentős?

Érdekelne olyanok visszajelzése, akik a Neumannon végeztek ezen vagy valamelyik ehhez közelálló szakon és el tudtak helyezkedni pl. a Mercedesnél mint mérnök.



2023. jún. 28. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Mercedeshez komoly mérnökök kellenek, kezdve a gépészmérnök, villamosmérnök, mechatronikai mérnök, mérnökinformatikus és a hozzá tartozó társterületek: DevOps mérnök, hálózati mérnök, Cloud mérnök stb... nem ilyen bohócszakon végzetteket fognak alkalmazni. Hiába "járműmérnök" a neve, ezzel tulajdonképpen sehová nem fogsz kelleni, igazi büfészak. Ha komolyan gondolod a jövődet olyan képzést válassz aminek van is munkaerőpiaci potenciálja.
2023. jún. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az megvan, hogy ez gépészmérnök lényegében, csak járműspecifikusabb? Elvileg 80%ban egyezik az anyag.
2023. jún. 29. 05:11
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

#2

Te nagyon fogalmatlan vagy. 😅😂

2023. jún. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
1-esnek írtam, bocs.
2023. jún. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Jarmű mérnökit itthon Győrben tennem első helyre. Mas szakon végeztem de nagyon komoly gyakorlati tudásra tehet szert ott aki akar. Komplett Audi tanszék van, komoly laboratóriumok, vannak órák amik kint vannak tartva az Audinal. Illetve ezen cégen kívül sok autoipari beszallito is van a környéken, jó kis gyakornoki melokat lehet elcsipni
2023. júl. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy Neumann-on dolgozó ismerősöm szerint: "az oktatásunk sz*r". Szóval egyértelműen Győr, ha ez a két opció.


A kecskeméti alapdiplomával is mehetsz bárhová mesterszakra, ebben nincsen különbség. Az ipari kapcsolatok között jelentős különbség, hogy Kecskeméten csak gyártás folyik, míg Győrben fejlesztés is (és a gyártásban is szélesebb a paletta). Mérnöki szempontból az utóbbi nagyságrendekkel több lehetőséget tartogat.

2023. júl. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Levelezőre fogok járni, ez lemaradt. Köszönöm a válaszokat.
2023. júl. 1. 17:54
 8/8 totolala ***** válasza:
59%
A győri ugyan olyan sz*r, mint a másik.. Én mechatronikára jártam, ami egyel színvonalasabb, mint a járműmérnök, de ez is lóf*sz esti fényben.
2023. júl. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!