Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Amennyiben a phd felvételin...

Amennyiben a phd felvételin megkaptam a szükséges pontokat azt a később összesítő bizottság már nem szokta elvenni ugye?

Figyelt kérdés
Mert azt tudom, hogy megadták csak a hivatalos eredmény azután érkezik meg.
2023. jún. 28. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Meg tudják oldani hogy ne kerülj be, ha úgy akarják.


Nekem például egytized pont hiányzott - de csakis azért, mert sok év kihagyás után nem voltak pontjaim az előző aktivitásaimból, ami még másfajta rendszerben ment.

2023. jún. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem ott megadták a pontot gratuláltak is. Meg javasolják a felvételt. Csak van valami hivatalos tanács vagy mi aminek a határozata után hivatalos.
2023. jún. 28. 22:11
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet csak túlaggódom.
2023. jún. 28. 22:11
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Csak túlaggódod. Gratulálok a sikeres felvételihez!
2023. jún. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Most már csak reménykedj hogy nem valami NER-es hülyegyereket kelljen felvenni a PhD képzésre akinek több pontot ad a hivatalos tanács, mint neked és betelik a kvóta, de egyébként fél lábbal már bent vagy
2023. jún. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szerencsére kevesebben voltunk mint a keretszám szóval talán ilyen nem lesz.

Remélem a négyesnek lesz igaza. :) bár ha most izélnének nem kezelték volna tényként a dolgot.

2023. jún. 28. 22:47
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A felvételi bizottság által a szóbelin megadott és szóban közölt pontokat senki nem vonhatja vissza. A többi pont elbírálása pedig elég világos szabályok alapján történik, azokban nem lehet vita, és ezt magad is ki tudod számolni.


Inkább az a kérdés, hogy ösztöndíjas vagy fizetős helyre vesznek-e fel. De ha szívesen fizetsz, akkor mindegy.

2023. jún. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan PhD képzésre jelentkeztem, ahol 3x-os túljelentkezés. Szerintem arcra megy az egész. Persze, előny a publikáció meg a felsőfokú nyelvvizsgák, de kb mindenki tehetséges, aki jelentkezik, ezért a szimpátián és protekción sok múlik.
2023. jún. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére itt kevesebben voltunk, mint ahány hely van szóval ez nem lesz gond elvileg.
2023. jún. 29. 14:10
 10/11 A kérdező kommentje:

Sajnos azóta sem küldték még ki a leveleket, de ahogy néztem ugyanazok vannak nagy részt a habilitációs bizottságban is szóval lehet kár túlaggódni a dolgot.


Mondjuk gondoltam rá, hogy írok már a tanáromnak, mert biztos hallotta volna, ha valami más van.

2023. júl. 4. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!