Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik jogi könyvet ajánljátok?

Melyik jogi könyvet ajánljátok?

Figyelt kérdés
Nyáron bele szeretnék tekinteni a jogvilágba. Vannak esetleg olyan könyvek amiket ajánlani tudtok?

2023. jún. 29. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Élvezd ki a nyarat, ha felvesznek egyetemre, úgyis lesz mit olvasni bőven. Előképzettség nélkül nem tudnék olyat ajánlani, amit élveznél is…
2023. jún. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg élvezd ki, szeptembertől legalább 5 évig július elejéig vizsgaidőszakod lesz, lehet, hogy nyáron majd dolgoznod kell, vagy csak gyakornoskodnod, úgy állj hozzá ehhez a nyárhoz, hogy ez az utolsó szabad nyarad, szerintem ne rontsd el.

Szokták amúgy a római jogot mondani, de most őszintén, attól csak kifutsz a világból. Az sem mindegy, hogy milyen tankönyvet kapsz elő, mert főleg jogtörténetnél, dogmatikai tárgyaknál különböző meglátása van az egyes professzoroknak (igen, az Eltén belül is, tapasztalat), egymással is hajlamosak véresen összeveszni ilyeneken, és mindegyik azt akarja hallani vizsgán, amit ő írt/leadott a félév során, plusz amúgy rengeteg töris érdeklődésű embernek hatalmas csalódást okoznak ezek a tárgyak (szárazan, unalmasan kerül leadásra, az anyag is az), szerintem nem az a cél, hogy kifuss a világból máris:D. Illetve, régen véresebb volt a római jog, de már nem az a buktató tárgy (nyilván továbbra is kiesnek meg csúsznak miatta az emberek, de közel sem olyan durva, mint régen volt), a későbbiekben meg semmi haszna nincs, egy gyakorló jogászt sem érdekel a jogtörténet a munkában. Ha meg tanulod a törvényt (első évben nincs büntetőjog, így Ptk-t érdemes), azzal mellé nem lőhetsz, csak ott meg egy csomó mindent nem fogsz észrevenni, nem fogsz tudni megérteni, ha nincsenek alapjaid, általános ismereteid. Szóval, én nem erőltetném a nyári tanulást. Sok sikert szeptembertől kolléga!

2023. jún. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :D

Lehet igazatok van, gondoltam hogy ez lesz az utolsó rendes nyaram. :(

2023. jún. 30. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!