Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Miskolci Egyetemen tényleg...

A Miskolci Egyetemen tényleg szivatják a diákokat, mi igaz ebből? A Gépész és Informatikai karra gondolok, ha jól tudom egybe vannak és inkább az IT a nehezebb. Igaz, hogy 80%os a bukási arány egyes informatikai tárgyaknál?

Figyelt kérdés

Papíron vagy gépen kell programozni? A selmeci hagyományokról is láttam videót fent neten de azóta már letörölték, nem találom de elég undorító volt, saját véleményeket is hallottam. Szeretik ezt a diákok vagy csak kényszerből mennek oda?


A történet röviden az, hogy szaktársam itt Győrben régebben oda járt és mesélt, érdeklődnék, hogy ezek mennyire jellemzőek a Miskolci Egyetemen, vagy csak hablaty.



2023. jún. 30. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
mutass olyan egyetemet, ahol nem szivatják a diákokat
2023. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem szívatják szándékosan a hallgatókat, csak becseppennek az egyetemi közegbe a langyosfos gimnázium után ahol a tanárbácsik és tanárnénik átrugdosták őket meg jófejek voltak a személyes, kiscsoportos viszonyok miatt és felkerekítették a pontszámokat, lehetett sírni rossz doga miatf, javítózni stb... na egy egyetemen ez megszűnik, a több 100 hallgatótársaddal egyetemben az oktató számára 1 vagy a sok közül, azt sem tudja ki vagy és objektíven osztályoz. Ha a hallgatók 80%-a hülye akkor 80% fog bukni, ennyi.
2023. jún. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80% KIbukási arány van a jobb egyetemek első évében. Az, hogy megbuktatnak egy vizsgán, nem egy nagy szám.
2023. júl. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező hagyományőrizni, ellenben mindenki mást szeret, van akinek ivós-bulizós egyetemi évei lesznek, van akinek tanulós, van akinek meg a középút. Senkire nem kényszerítenek rá semmit.
2023. júl. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem basznak ki direkt egy hallgatóval sem, inkább csak azért szokták így érezni a diákok, mert a középiskola után ( főleg a Miskolci Egyetemen ahova fűt-fát felvesznek a műszaki karokra ), hatalmas a váltás tempóban és tudásanyagban is, sokkal jobban kell nyomni és sokkal többet kell tanulni, ha meg valaki gyenge matek-fizika tudással érkezik és nem pótolja be sürgősen ( az első pár hónapban ) akkor az garantáltan meg fog vele szenvedni, nem is kicsit.


Én nem hallottam még olyat ahol direkt menne a szivatás, ha egy-két nagypofájú hallgató kihívja maga ellen a sorsot és megutáltatja magát az oktatókkal, netalántán rajtakapják puskázáson és neki áll feljebb stb.. akkor szokott csak olyan lenni, hogy kicsit jobban megizzasztják vizsgán.

2023. szept. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!