Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elfogadott/leosztályozott, de...

Elfogadott/leosztályozott, de nem megvédett szakdolgozatot el lehet fogadtatni újrafelvételizés során (ugyanaz az egyetem, ugyanaz a szak)?

Figyelt kérdés

Tanulmányi okok miatt a jelenlegi szakomról valósznűleg elbocsátanak a vizsgaidőszak végével. (Még adok be méltányosságit ezügyben, de a legrosszabbra készülök) A kérdésem az, hogy az elkészült szakdolgozatomat elfogadják-e, amikor újrafelvételizek vagy újat kell-e írnom.

Extra infók: Nálunk a szakdolgozat egy 15 kredites tárgy, amit ebben a félévben leadtam és érdemjegyet kaptam rá. Újrafelvételizni a tavaszi félévben fogok.



2023. júl. 3. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kérdezd meg a tárgyfelelőstől, vagy a szaknak a felelőségől. Ő tud biztosat mondani.
2023. júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Szakdoga miatt adta be ezt a kérdést a gyakori.


Szabad tudni miért bocsátanak el?

2023. júl. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan már miért kellene új szakdolgozatot írnod? Az elkészült szakdolgozatra még jegyet is kaptál, a szerzett kreditek pedig soha nem évülnek el. Ha újra beiratkozol, elfogadtatod a meglévő krediteket és természetesen megvédheted a szakdolgozatodat.
2023. júl. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nálunk a szakdolgozat egy 15 kredites tárgy, amit ebben a félévben leadtam és érdemjegyet kaptam rá"


A szakdolgozat-készítés tárgyra kapott jegy és a szakdolgozatra kapott jegy nem ugyanaz. Te a szakdolgozat-készítésre, mint tantárgyra kaptál jegyet, nem a szakdgolgozatodra. A szakdolgozatodra akkor fogsz jegyet kapni, ha elbírálják (ezt a bírálatot megkapod, kérdésekkel együtt), és te meg is véded azt a védésen. Ez így működik.


Láttam, hogy a kulcsszavak között ott a BME, kis adalékként elmondom, hogy ott írtam a szakdogámat, majd később a diplomatervem is. A szakdogám esetében különbözött is a tantárgyra kapott jegyem a szakdolgozatom osztályzatától, tehát egyáltalán nem ugyanaz a kettő.


Röviden: te nem kaptál még semmilyen jegyet a szakdogádra és védés nélkül nem is fogsz.


Melyik kar, melyik szak amúgy?

2023. júl. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#2es vagyok.


Nem értem miért vagyok lepontozva.


Nem kárörvendeni írtam ki a válaszom. Csak kíváncsiság, mert én is egyetemista vagyok. Érdekel engem is a kérdés, mert hátha én is ilyen helyzetbe kerülök.

2023. júl. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!