Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sorrendmódosítás, melyik...

Sorrendmódosítás, melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy a következő szakokból melyiket tegyem az első helyre:

BME Mechatronikai mérnök

ELTE Programtervező informatikus

Corvinus Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés (osztatlan)

Tudom, hogy ezek elég különböző szakok, de mivel nagyon szeretem a matekot, ezért megnéztem, hogy milyen szakokon lesz belőle sok, így ezekre esett a választásom.

Főleg olyanok véleményei érdekelnének, akik ezekre a szakokra járnak/jártak (nyilván egy embernek nem lesz mindről tapasztalata), vagy ha ismerőstől hallottak bármit ezekről a szakokról.

Ezek lennének a kérdéseim:

Mennyire piacképes a szak? Könnyű a külföldi elhelyezkedés?

Mennyire könnyen és gyorsan lehet vezetői pozícióig eljutni?

Mindegyikkel lehet saját vállalkozást alapítani? (A Corvinus-ossal kevésbé tudom elképzelni.)

Nem fogok úgy tenni, mintha ez nem lenne fontos: mennyi a várható fizetés?

Milyen a work-life balance?

A végzettek hol helyezkedtek el? (Azt mondták nekem, hogy akik ezt a Corvinus-os szakot elvégezték jegybankok igazgatói lettek vagy más magas pozíciót töltöttek be. Ez tényleg így van, vagy ez csak a végzettek kis hányadára igaz, a szerencsésekre?)

Az egyetemen hogy néz ki egy nap? (Egy nap hány óra van, heti hány nap kell bejárni az egyetemre?)

Milyen gyakran vannak számonkérések? Egy héten mennyi várható?

Ha gólyatáborba nem megy az ember, könnyű barátokat szerezni? Vagy addigra már kialakultak a baráti társaságok?(Megnéztem, hogy mikor szokott lenni a gólyatábor, és úgy néz ki, akkor nem fogok tudni menni, de még meglátjuk.)

Ezeken kívül bármilyen tapasztalatot szívesen elolvasok a leírt szakokról.

Egyébként a programtervező informatikust Szegeden is megjelöltem, így ha valakinek arról van véleménye, az is leírhatja.

(Lány vagyok)



2023. júl. 4. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha szempont az Erasmus program akkor a Corvinus Egyetem kizárva. Ha külföld a cél az alapképzés után a mestert már külföldön érdemes megcsinálni.
2023. júl. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%

"Mennyire könnyen és gyorsan lehet vezetői pozícióig eljutni?"

Lol, igen, ezek a releváns kérdések, amikor szakterületet választasz.

"Milyen gyorsan érem el azt a szintet, amikor nem kell benne már dolgoznom?"


"Egyébként a programtervező informatikust Szegeden is megjelöltem"

Mondjuk a SZTE-ről úgy tudom, hogy infóból gyenge képzéseik vannak.

2023. júl. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez 3 különböző irány. Értem, hogy fontosak a fentebb feltett kérdéseid a választásod szempontjából, de ne ezek alapján dönts. Mert lehet el sem fogod tudni végezni őket, ha nem érdekel. Egyiket sem könnyű elvégezni, még a gazdaság és pénzügy mat. elemzés is a legnehezebb, legelméletibb gazdasági szak. Egyikkel sem lősz mellé a jövődre vonatkozóan.

Az, hogy szereted a matekot, az kevés. Hiába szereted, attól pl. a közgazdaságtant utálhatod, de hozhattam volna más példát is. Ha nehézségeid lesznek nem a matek iránti szereteted, és nem annak a tudata fog átlendíteni a nehézségeken, hogy majd 3 vagy 5 év múlva milyen work-life balance-ra számíthatsz. Túl messze vannak, megfoghatatlanok, nem lesznek elegek motivációnak.

Gondold át, hogy mit szeretnél leginkább tanulni.

2023. júl. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mi a legjobb módja annak, hogy kiderüljön számomra, melyik illik hozzám a legjobban? Próbáltam szakirodalmat keresni az egyetemek oldalán (eddig az ELTE és a Corvinus oldalán), de eddig nem jártam sikerrel. A tantervek tudom, hogy fent vannak, arra gondoltam, hogy a könyvesboltban veszek pár a tantárgyakhoz kapcsolódó könyvet. Esetleg valakinek van valamilyen konkrét ajánlása?

2023. júl. 4. 18:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyél semmi könyvet, addig, amíg biztosra nem tudod, hogy fogod-e használni. Ha elmész könyvesboltba akkor max. olvasgass bele. Rengeteg friss egyetemista beszerez ezt azt, aztán a nagyobb részét nem használja. Sok anyagot felraknak, csak hát ezeket majd akkor látod, ha bekerülsz. Meg egy csomó adatbázisra elő vannak fizetve az egyetemek. A Corvinusnak meg egyébként fantasztikus a könyvtára is.


Ha közgazdaságtan, akkor ezekbe lapozz bele:

VARIAN HAL R. - Mikroökonómia középfokon

Frederic S. Mishkin - Makroökonómia - Gazdaságpolitika és gyakorlat


A Variant szerintem megtalálod ügyesen guglizással a Mishkinbe nem vagyok biztos.


[link]


Itt meg találtam egy mikro feladatgyűjteményt.


Én max ebben tudok segíteni, a proginfóra van egy kis rálátásom még, de a mechatronikához nem értek.

2023. júl. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Szívesen elolvasom, amit a proginfóról gondolsz.

2023. júl. 4. 19:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Vegul hogy dontottel?
2023. júl. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!