Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvin lehetséges, hogy egy...

Felvin lehetséges, hogy egy új szakot jelölök meg?

Figyelt kérdés

ELTE-re jelentkeztem pénzügy-számvitel szakra még februárban, de nagyon féltem hogy nem vesznek fel, így megjelöltem a gazdindormatikus szakot, amire biztosan felvesznek, mert alacsony ott a ponthatár. Az a baj, hogy szívesen jelentkeztem volna bölcsészetre is, de ezt nem tettem meg, mivel azt hittem rossz magyarom/törim lesz, de mindegyik 85-90% lett.

Még mindig félek hogy nem vesznek fel pénzügyre, de gazdinfo helyett szívesebben mennék bölcsésznek.

Most az lenne számomra a legideálisabb, ha második helyre tudnám betenni a bölcsészetet, de tudom hogy csak a választott szakok sorrendjén tudok változtatni.

Valami tipp? Pótfelvételin tudok szakot jelölni akkor is, ha felvettek egy helyre? Vagy ha törölném a gazdinfos szakot, és nem vennének fel számvitelre, akkor mennyi az esély arra, hogy a bölcsészet államin opció lesz?



2022. máj. 12. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvettek nem pótfelvételizhetsz.
2022. máj. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Új szakot nem jelölhetsz meg már.
2022. máj. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"azt hittem rossz magyarom/törim lesz, de mindegyik 85-90% lett. Még mindig félek hogy nem vesznek fel pénzügyre"

Kezdjél el végre megismerkedni saját magaddal, hogy tisztában legyél a képességeiddel, mert így csak fölöslegesen izgulod végig az életedet.

2022. máj. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Államin bölcsész szakot biztos, hogy nem talász pótfelvételin az ELTE-n. Tanuld meg használni a felvit, ott vannak a statisztikák, meg lehet nézni, hogy 2021 és 2020 pótfelvétliében kizárólag önkölcséges bölcsész szakok voltak meghirdetve (a többi évet nem néztem meg). Ez alapján szinte biztosan nem lesz állami.

Ha felvesznek egy szakra, akkor nem jelentkezhetsz pótfelvételire.

Azt tudod csinálni, hogy kiveszed a gazdinfót és, ha nem vesznek fel számvitelre akkor jelentkezel önköltségesre a pótfelvételin.

2022. máj. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"önkölcséges"

jaj...

2022. máj. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Juhj tényleg, bocsi :D 12 év külföldi suli a mentségem.
2022. máj. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!