Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért jelentkeznek ilyen...

Miért jelentkeznek ilyen sokan közgazdásznak? Egyre jobban túltelített lesz így ez a szakma. Nem számítanak lassan ezek is büfészakoknak?

Figyelt kérdés
Minden évben a gazdasági szakokat jelölik meg a legtöbben az egyetemre jelentkezők. Csak a gazdálkodás és menedzsmentet 14375-en jelölték meg az idei felvételin.
2023. júl. 4. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Nem lesz vége a filmkészítésnek? Már lassan 100 éve csinálnak filmeket, és már lassan minden témában készült film. Nem számítanak ezek semmitmondó szakoknak? Csak az idén több, mint 1000 filmet kaptunk, köztük sokat le sem szinkronizáltak.


Remélem, érted a logikát.

2023. júl. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
Mindig is közel állt a büfészakhoz. Ha megnézed a "nagy" közgazdászok (közgazdász politikusok) "teljesítményét", ott sem találsz teljesítményt.
2023. júl. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Azért mert lényegesen könnyebben elvégezhető mint egy mérnöki, IT vagy orvosi képzés és azért nem olyan hulladék a kilátás mint egy full bölcsész szakon, amilyen végzettséggel valóban nem kellesz sehová. Valóban sokan végeznek és nehéz elhelyezkedni mert 1000 állásra jut 30 000 ember, de az még mindig jobb arány mint 0 állásra 5000 ember (bölcsészet)
2023. júl. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%

Röviden azért, mert relatíve könnyű elvégezni, és utána nem nehéz munkát találni egész normális fizuért.

Kevesebb a matek, mint egy IT vagy műszaki szakon, lényegesen kevesebbet kell magolnod, mint egy jogász vagy bölcsész képzésen, és az idegen nyelvtudás hiánya sem feltétlenül lehetetleníti el a diplomázási terveidet.

Nota bene: aki így áll hozzá az jellemzően nem szokta érdemben többre vinni egy túlképzett adminisztrátor szintnél, de akkor is elmondhatja magáról, hogy diplomás, és ha kicsit kikupálja magát akár idegen nyelvből, akár csak excelből, kapuk százai nyílnak meg előtte.

Egyébként ne azt nézd, hányan jelentkeznek, de még csak azt se, hányan kezdik el. A hányan végeznek jóval beszédesebb. Nálunk anno kb. az évfolyam negyede kapott diplomát időben, és még negyede mondjuk az azt követő 5 évben.

Ha pedig azt nézzük, hányan végeznek olyan munkát, amiért tényleg megérte az egyetemre járni, még siralmasabbak eredményt kapnánk.

2023. júl. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Relatíve könnyű elvégezni, persze gazdasági szakok között is mindenféle van, vannak könnyűek és jóval nehezebbek is, de azért a legtöbbhöz (legalábbis amikre van rálátásom) nem kell olyan mértékű matektudás, mint pl. egy mérnöki szakhoz - de ugyanúgy nem kell a humán szakokban sem elmerülni (mert hiába lehetetlen elhelyezkedni egy nyelvész szakkal pl., elvégezni nem olyan könnyű azt sem, ha nem vagy nagyon rákattanva az adott területre); nem kell hozzá természettudományos tudás sem, és nyelvzseniség sem.

Dióhéjban tehát nem kell hozzá extrán erősnek lenni egyik tantárgyból sem, amit nem rosszból mondok, hiszen a legtöbb ember nem zseni, inkább átlagos(an jó) tanuló - emiatt a nagy többségnek ez jobban fekszik, mint egy nagyon specifikus tantárgyra épülő szak.

Ezenkívül hiába végez sok közgazdász, így is mindig lesz rengeteg állás, amit betölthetnek, és nem is rossz pénzért. Nekem legalábbis nincs olyan ismerősöm, aki ne tudott volna elhelyezkedni már a BsC-vel, ráadásul a multiknál azért elég jól is lehet keresni, főleg ha folyamatosan lépegetsz felfelé, kapsz bónuszokat stb stb.

Végezetül pedig azt látom, hogy sokan választják úgy, hogy nincs semmilyen specifikus érdeklődésük, így végül csak ráböknek valamire, amihez nem kell annyira elhivatottnak lenni, tehát ilyen “nem volt jobb ötletem, de valamit kell kezdenem magammal” szinten. Anno először én is így mentem egyetemre, egy gazdasági szakra, aztán szerencsére megtaláltam álmaim hivatását, és arra váltottam. De SEMMI BAJ NINCS AZZAL, ha valakinek nincsenek különleges álmai (vagy MÉG nincsenek), csupán egy olyan diplomát szeretne, amivel stabil munkahelye lesz stabil fizetéssel, amiből biztosan kényelmesen meg lehet élni.

2023. júl. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
97%

Bár sokan nyilván azért mennek gazdasági szakra, mert a komolyabb TTK-s szakokra (matematikus, fizikus, kémikus stb.) gyengék, az informatika nem érdekli őket, a bölcsészet munkanélküli-képző, a joghoz vagy orvosihoz gyengék vagy nem akarnak magolni, a pszichológia meg nem érdekli őket: tehát marad kizárásos alapon a közgazdaságtan...


... azért emlékezzünk meg azokról is, akik azért mennek közgazdásznak, mert nagyon érdekes terület. Tudományosan is nagyon érdekes, és a világ egyik vezető társadalomtudománya jelenleg; de üzletileg is érdekes terület.


Én például azért mentem közgazdásznak, mert filmeken láttam, hogy a menedzser szakma milyen menő, szóval megtetszett ez az egész stílus, ahogyan ott intézkednek armani öltönyben, és gondoltam, én is ilyen szeretnék lenni. Egy középiskolásnak lila segédfogalma sincs a legtöbb szakmáról, hogy valójában milyen, hanem vagy a rokonok/barátok/gyakori alapján dönt, amit javasolnak; vagy pedig ilyen elképzelt ideák alapján, hogy de jó lenne orvosnak / pszichológusnak / hackernek / menedzsernek stb. lenni.


Ezzel együtt nagyon érdekes szakma a közgazdaságtan, borzasztóan sokoldalú, rengeteg mindent lehet vele kezdeni, míg például ha élelmiszermérnöknek vagy csomagolástechnológusnak mész, akkor oké, hogy ott kevesen végeznek, de mit kezdesz vele? Lehet azokkal is mindenféle, de több nagyságrenddel szűkebbek a lehetőségek.

2023. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!