Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet valaki magánpszichológus...

Lehet valaki magánpszichológus 5 év után?

Figyelt kérdés

Én azt hallottam, hogy hivatalosan lehet (3 év alapképzés + 2 év mesterképzés)

Csak nem érdemes



2023. júl. 6. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. De kérdés, hogy miért bíznának benned a páciensek úgy, hogy nincs előzetes tapasztalatod?
2023. júl. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
5 év után tanácsadó lehetsz, ha klinikai szakirányon végezted az MA-t. Terapeuta nem lehetsz 5 év után még.
2023. júl. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz, de nem nagyon fogsz tudni semmi érdemlegeset. Kell a szakképzés + módspecifikus képzések is, hogy legyen valami eszköz a kezedben sajnos.
2023. júl. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg lehet, de lényegében nulla gyakorlati tapasztalatod lesz frissdiplomásként. Az alapos elméleti tudás nagyon fontos, de közel sem elég ahhoz, hogy magánba menj és egyedül dolgozz. Szakképzés, módszerspecifikus képzések és több év gyakorlati tapasztalat (mármint munka, nem egy-egy hetes egyetemi gyakorlat) kell ahhoz, hogy valaki hitelesen tudjon magánban is dolgozni. És persze egyes dolgokat így sem biztos, hogy lehet csinálni (pl. terápiát), mert azokhoz klinikai szakképzés és pszichoterapeuta képzés kellhet. Oda meg be is kell jutni...

Én tavaly végeztem a mesteren, még nincs egy éve, hogy dolgozok. A munkahelyemen több pszichológus van, van csapatmunka, nem vagyok úgymond magamra hagyva. De eszembe nem jutna még elmenni magánba, mert érzem, hogy nincs még meg hozzá a tudásom. Sokat tanultam már ennyi munka során is, de közel sem annyit, hogy pl. ne kelljen néha másoktól kérdeznem. Arról nem is beszélve, hogy egyéb képzést, módszert még nem kezdtem el, úgy pedig nem fognék bele a magánba, hogy nem tudok valami kis "pluszt" adni.

2023. júl. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, de légy szíves inkább ne legyél! Jártam ilyenhez, nem sokat segített, inkább jobban lehúzott. Aztán egy LinkedIn profil alapján, kiderült hogy diplomáját x éve szerezte, évekig nem dolgozott benne előtte is csak a kötelező gyakorlatot teljesítette. Aztán call centerbe dolgozott, utána pedig rögtön a magán praxist váltotta ki. És vissza tért a pályára. Mellette más-más helyeken dolgozott és csinálta a kilinkai képzést. Az meglett és most egyetemen tanít meg állítólag magánrendel. 🤣 De eléggé vicces mert azon a LinkedIn profilon kívül semmit nem lehet találni a karrier útjáról és a tanulmányiról a neten.
2023. júl. 9. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!