Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány %-tól ért többet az...

Hány %-tól ért többet az emelt szintű érettségi, középszintű 3-as vagy emelt szintű 3-as érettségi ér többet pontot?

Figyelt kérdés
2023. júl. 6. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:

a 33%-os (éppen 3-as) emelt egy ponttal ér kevesebbet, mint a 40%-os (éppen 3-as) közép.

ha megvan a 45% emeltből, akkor az fog többet érni, mint egy 80% közép, kb 7 ponttal. persze csak ha úgy számoltatod, hogy tanulmányi pont + érettségi pont + többletpontok, a duplázást nem néztem.

2023. júl. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1: 2024-től a középszintű érettségi csak 2/3-ot fog érni. Szóval 40%-os közép érettségi csak 26 pontot ér, míg az emelten elért 33% egyben 33 pontot is jelent. Így az emelten elért hármas eredmény 7 ponttal többet ér mint a középszinten elért hármas eredmény.

Az 50 plusz pontot pedig nem minden szak/egyetem fogja megadni 45% felett.

2023. júl. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 az is igaz. Mivel a kérdés úgy kezdődött, hogy "ért" én egyből még az idei évre gondoltam. :)
2023. júl. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!