Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Pécsi Tudományegyetem...

A Pécsi Tudományegyetem művészeti karára mennyire nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy az MKE- re nehezebb bejutni,ezért erre az egyetemre esett a választásom.

2023. júl. 10. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az #1 válaszolónak láthatóan fogalma sincs a bekerülési nehézségeket illetően, csak a szakról alkotott sztereotípiájából okoskodik. Tavaly például a PTE 5 éves osztatlan festőművész képzésére 400 pont volt a határ, 24 első helyes jelentkezőből 13-at vettek fel. Mivel a művészeti szakok felvételi eljárása kizárólag a gyakorlati felvételi vizsgán szerzett pontokon alapul, ez azt jelenti, hogy csak azokat vették fel, akik maximális pontszámot értek el a gyakorlati felvételin. Mivel köztudott, hogy a felvételin csak annak van reális esélye, aki már induláskor jó képzőművészeti képességekkel bír, ráadásul elkészült munkákat is be kell mutatni, eleve nem sokan jelentkeznek ilyen szakokra. Mindenki tudja, hogy ez nem olyan, mint egy műszaki egyetem, ahol lényegében elölről kezdik el a fizikát. Aki normál gimnáziumba járt és nem járt legalább mellette magántanárhoz hosszú évekig, annak semmi esélye egy ilyen képzőművészeti képzésre bekerülni. A felvételizők zöme képzőművészeti középiskolákból jön. Ezért van viszonylag kevés jelentkező.


A tavalyi felvételi adatokat a különböző szakokra te is megnézheted a felvi.hu-n a "Ponthatárok, statisztikák" menüpontban.

2023. júl. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Az előző voltam. Bocsánat, most látom, hogy közben az általam hivatkozott válaszoló válaszát törölték.
2023. júl. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Előttem már jól leírták. Még annyi hogy a művészeti karon belül sem mindegy melyik szakra jelentkezel. A divatszakokra sokkal nehezebb bekerülni. Az sem mindegy hogy egy adott szakot hány egyetem indít el. Például restaurátor szak pár éve csak a képzőn volt és sehol máshol. Írj konkrétumokat, úgy többet tudunk segíteni.
2023. júl. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A restaurátor meg a szobrászat szak érdekel, tudom hogy pl. a restaurátor szak csak most indult nemrég és nem tudom mennyire nehéz bejutni.
2023. júl. 10. 20:43
 5/5 EVA800 ***** válasza:
Televíziós musorkeszito
2023. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!