Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a legjobb tanulási tippjeit...

Mi a legjobb tanulási tippjeitek, tanácsaitok?

Figyelt kérdés

Most Szeptemberben leszek 11.-es, és mindenféle képpen maximalista szeretnék lenni hogy a továbbtanulásban nagyon tág választékom legyen.

Előre is köszönöm 😊



2023. júl. 12. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok tanulási módszer van, a neten találsz egy csokorral. Próbáld ki őket, de vedd figyelembe, hogy bármit alkalmazol, nagyjából 4-6 hét lesz míg elérik a hatásukat. Ha azután se válik be akkor válts technikát.
2023. júl. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az működött mindig is a legjobban, ha kijegyzeteltem a könyvet és próbáltam kicsit átfogalmazni a saját szavaimra. Így elég jól megjegyeztem a lényeget.
2023. júl. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Éjszaka aludni kell.

Mindig csodálkoztam, hogy az osztálytársaim éjjel 2-ig, 3-ig tanulnak. Nem értettem, hogy mit, mert én este 10-kor már ágyban voltam, és kitűnő tanuló voltam, ők meg ... lol

2023. júl. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat 😊 Figyelembe fogom őket venni.


3.-as

Körülbelül 15, 14-kor értél haza és tanultál pl. 3-4 órát , vagy csak amíg meg nem értetted?

2023. júl. 12. 13:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ha szeretsz tanulni, nem is kell semmilyen csoda trükk vagy praktika. Csak leülsz és úgy fogod magadba szívni a tudást, mint a szivacs a vizet. Szóval csak így tovább ügyesen!
2023. júl. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sportolj. Ez a legfontosabb.
2023. júl. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Lelkigyakorlat

2. Időgazdálkodás (egyetemi anyagok a neten)

3. Kérdezés tudománya, mind mapping, pqrst stratégia stb.


Sport valóban szükséges, illetve a megfelelő étkezés, folyadékbevitel, ürítés, 7-8 óra alvás, megfelelő öltözködés.

2023. júl. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az alvás tényleg nagyon fontos a koncentráció, memória szempontjából is! Én is azt ajánlom, hogy figyelj oda rá.

Rengeteg módszer van, nehéz olyat ajánlani, ami mindenkinek beválik, és tárgyanként is eltérő lehet, hogy mi a legjobb.

Amit én nagyon szerettem egyetemen: szókártyák (anki, quizlet stb. appokon), megpróbálni megtanítani valakinek, gondolattérképek, videók, több forrás használata (érdekesebb, illetve nagyobb az esély hogy valamelyikből megérted az anyagot).

És a szünetek is nagyon fontosak (szellőztetés, vízivás!), ha nagyon szenvedős tárgy, akkor 20-25 percenként 5 perc szünet, ha szívesen tanulod, akkor pedig kb. 35-50 percenként.

2023. júl. 16. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vizsga,dolgozat stb.. előtt templomba mentem, Isten megsegített mindig(nokappa).
2023. júl. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!