Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megváltozott volna a kimeneti...

Megváltozott volna a kimeneti feltétel?

Figyelt kérdés

Anglisztika mesterképzés kimeneti feltételében eddig a felvi.hu szakleírásában szerepelt ez a mondat: A mesterfokozat megszerzéséhez legalább egy államilag elismert középfokú C típusúnyelvvizsga vagy azzal egyenértékű érettségi bizonyítvány, illetve oklevél szükséges élő idegennyelvből, amely nyelv nem lehet az angol.

Azonban ez azóta eltűnt, és nem tesznek említést még egy nyelvizsgáról mint kimeneti követelmény.

Ez azt jelenti azóta történt valami törvénymódosítás amiről én lemaradtam? Vagy esetleg valami más?



#mesterképzés #FELVI #kimeneti követelmény
2023. júl. 12. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Eltörölte a parlament a kötelező nyelvvizsgát a diplomához, jó reggelt.
2023. júl. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, végül sok kutakodás után én is erre tippeltem! Viszont azért lepett meg mert bemeneti feltételként még mindig szerepel a C1-es nyelvizsga, csak a kimenetiből tűnt el a plusz másik
2023. júl. 13. 00:03
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
A kettőnek nincs köze egymáshoz. Semmi meglepő abban szerintem, hogy nyelv mesterszakokon továbbra is bemeneti követelmény az adott nyelvből nyelvvizsga. Nem nyelvtanfolyamok ezek, elvárható és szükséges hogy meglegyen már az ember releváns nyelvtudása a szak megkezdése előtt.
2023. júl. 13. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, az nem is probléma, az angol C1 már régóta meg van. Mindenesetre köszi a választ
2023. júl. 13. 03:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!