Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógypedagógusok!Sni-s tanulón...

Gyógypedagógusok!Sni-s tanulónak érettséginél vannak “alap méltányosságai” ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sni-s tanulónak érettséginél vannak “alap méltányosságai” ? Gondolok itt többlet időre.

A méltányosságaim jelenleg hogy fel vagyok van mentve matematikából

(teljes felmentés,nem vagyok osztályozható feleletben sem)

úgyhogy helyette más tantárgyból fogok érettségizni,ezen kívül 30perc többlet időt kapok az összes tantárgyból,és érdekelne ezen kívül kapok e más “segítséget”:)



2023. júl. 15. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden benne van a levélben amit kaptál én is fel voltam mentve de én abba hagytam az online oktatás miatt szóval jövőre elkezdem de lehet valaki több információt tudd mondani.
2023. júl. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A szakértői véleményben le van írva mikre vagy jogosult. Ezek érvényesek érettséginél is.
2023. júl. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2 Az is bele van irva hogy biztositani kell annak az eszkoznek a hasznalatat amivel tanultam es bele van irva hogy szotar,szamologep,atlasz,laptop,tablagep

En ipaden irok apple pencillel de szerintem biztos nem hasznalhatom erettseginel:D laptopot se

2023. júl. 15. 17:34
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Olyan értelemben nincs, hogy önmagában az SNI nem elég. Kérni kell az igazgatótól írásban, mellékelni a szakértői véleményt és ő hoz határozatot. Tehát amiket leírtál, azt kérni kell. Ezen kívül nem tudom, mi lehetne még. A többletidőt csak akkor kérd, ha lassan írsz vagy ilyesmi, mert az alap felkészülési idő is sok. Ha ezt még megtoldod tárgyanként fél órával, az nem segítség, hanem magaddal való kicseszés. (Jellemzően nem jöhetsz hamarabb, ha hamarabb készen vagy, mert van a felelésnek egy menetrendje.)
2023. júl. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4-es, hát nem tudom te mikor érettségiztél, de pl. a matekra elég szoros az idő. Szóval írásbelin nyugodtan kérvényezd a határozatban leírtakat. A szóbelin meg mindenki ott üldögél órákat, mire sorra kerül, csak a legelső diáknak nézik az időt, a többiek bőven bele szoktak férni a felkészülési időbe.
2023. júl. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Ja, szóbelire gondoltam én is, azt hittem a "felelés menetrendje" egyértelmű. Írásbelin mindenképp érdemes kérni, mert ott nem kötelező kihasználni.
2023. júl. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!