Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 2025 tavaszán fogok érettsé...

Ha 2025 tavaszán fogok érettségizni, de 2023 ősszel szeretnék előre hozottazni valamiből, melyik követelmények vonatkoznak rám?

Figyelt kérdés
Ugye most 2024-től megváltozik az érettségi, és olvastam, hogy akik az új NAT2020 alapján kezdtek tanulni, azok már most is az új érettségit kapják. Ha jól értem ez azt jelenti, hogy aki 2020 után kezdte a gimit, az már az újat írja. Nekem az a problémám, hogy igaz, a kilencedik osztályt 2021-ben kezdtem, de nyolc osztályos gimibe járok, tehát már jóval 2020 előtt elkezdtem oda járni, és ugye nyolc osztályos gimiben megint más a tanrend mint sima általánosban, tehát nem tudom, hogy ilyenkor akkor mi vonatkozik rám. Szóval a kérdés, hogy akkor is az új érettségi vonatkozik rám 2023-ban, ha nyolc osztályos gimiben tanulok? Előre is köszönöm a segítséget!

2023. júl. 19. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki 2024-ben, vagy azután fog végezni, arra már most ősszel is az új követelmények fognak vonatkozni. Tehát neked már az új követelmények szerint lesz az előrehozott.
2023. júl. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos akkor én is jól gondoltam.

Köszönöm a választ!

2023. júl. 19. 14:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért sajnos?
2023. júl. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a 9.-ben az új NAT szerint tanultál, ezért az új NAT szerint is érettségizel előrehozottan.
2023. júl. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik! Azért írtam, hogy sajnos, mert nekem mindenképp kellene idén az előrehozott, de az új fajta érettségi már sokkal nehezebb, főleg mert, habár hivatalosan már az új fajta NAT szerint tanultunk, (bármit is jelent ez) de gyakorlatban minket még úgy tanítottak, hogy a régi érettségit tudjuk megcsinálni. És emiatt van pár dolog amit nem tanultunk, pedig kell az új érettségihez.

Illetve a negyedik válaszolónak is köszönöm a válaszát!

2023. aug. 3. 22:28
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát igen. És hogy mi a leggázabb az egészben? Az, hogy pl. a régi NAT szerinti infó érettségi pont annyit ér majd, mint az új NAT szerinti (jóval nehezebb) digitális kultúra érettségi, így akik még a régi szerint érettségiztek, kapásból előnnyel indulnak azokkal szemben, akik már az új szerint fognak érettségizni.
2023. aug. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"nekem mindenképp kellene idén az előrehozott ... van pár dolog amit nem tanultunk, pedig kell az új érettségihez"

Ez az ára annak, hogy előrehozottat akarsz. Gondold meg, hogy megéri-e. Aki előrehozottat tesz, mindenképpen lemond olyan félévekről, évekről, amiket normál esetben még a felkészüléssel tölthetne. De nem kötelező előrehozottat tenni.


"habár hivatalosan már az új fajta NAT szerint tanultunk, ... gyakorlatban minket még úgy tanítottak, hogy a régi érettségit tudjuk megcsinálni. És emiatt van pár dolog amit nem tanultunk, pedig kell az új érettségihez."

Ezt miből gondolod?

2023. aug. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%
Sziasztok!én 2025 ben fogok felvételizni akkor most rám is ez az új NAT fog vonatkozni???
nov. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen.
nov. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Köszönöm
nov. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!